Kraujotakos sistemos


Kraujo apytakos ratai. Kraujo apytakos ratai skaidres. Kraujotakos ratai. Mazasis kraujo apytakos ratas. Kraujo apytakos ratas. Didysis kraujo apytakos ratas. Didysis kraujotakos ratas. Didysis ir mažasis kraujotakos ratai. Mazasis kraujo apytakos ratas aprašymas. Kraujo apytakos sistema.

Kraujotakos sistema. Kraujotaka ir kraujas. Žmogaus kraujotakos ligos. Dažniausios ligos. Padidejas kraujospūdis. Kaip apsisaugoti nuo nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Rekomenduojama. Viljamas Harvėjus (1578- 1657) pirmasis įrodė, kad kraujas teka žmogaus ir kitų gyvūnų organizmuose. Harvėjus buvo XVII a. anglų mokslininkas, o kaip tik tuo metu vėl susidomėta faktų rinkimu, hipotezių naudojimu, bandymais ir matematiniu įvertinimu. Šį laikotarpį vadiname moksline revoliucija. Po ilgų tyrinėjimų Harvėjus iškėlė hipotezę, kad širdis yra visos kraujotakos sistemos variklis, o kraujas teka ratu. Priešingai iki jo dirbusiems anatomams, Harvėjus skrodė ne tik mirusius bet ir gyvus organizmus. Jis stebėjo, kaip plakanti širdis susitraukinėdama varinėja kraują į aortąAr šis kraujas atitekėjo iš dešnės širdies pusės ? Norėdamas išsiaiškinti plaučių kraujotaką, Harvėjus ėmė tirti žuvis. Jis nustatė, kad kraujas pirma įteka į širdį, o jau po to ji varinėja tą kraują, Taip pat nustatė, kad žinduoliųvaisiuja kraujas pro pertvarą teka tiesiai iš dešnės širdies pusės į kairę. Jis įsitikino, kad suaugusiuose aukštesniuose organizmuose visas kraujas iš dešnės į kairę širdies pusę patenka pro plaučius.

Viljamas harvėjus (1578- 1657) pirmasis įrodė, kad kraujas teka žmogaus ir kitų gyvūnų organizmuose. Harvėjus buvo xvii a.

Po ilgų tyrinėjimų harvėjus iškėlė hipotezę, kad širdis yra visos kraujotakos sistemos variklis, o kraujas teka ratu. Jis įsitikino, kad suaugusiuose aukštesniuose organizkraujas susideda iš raudonųjų ir baltųjų kūnelio bei kraujo plokštelių, plaukiojančių skystyje, vadinamame plazma. Joje yra ištirpusių baltymų hormonų, mineralinių ir kitokių medžiagų. Raudonųjų kraujo kūnelių sudėtyje yra hemoglobino, kuris kaupia deguonį, o paskui jį atiduoda kūno audiniams. Baltieji kraujo kūneliai kovoja su užkratu, arba infekcija. Plokštelės dalyvauja kraujo krešėjimo procesuose.

Kraujotakos sistema teikia gyvybei reikalingą kraują visoms kūno ląstelėms. Kraujas teka nuolatiniu ratu, kurį sudaro kelių tūkstančių kilometrų ilgio kraujagyslės. Širdis veikia kaip visą sistemą judinantis siurblys.

žmogaus širdies ir kraujagyslių sistemoje kraują arterijomis varinėja širdies tvinksniai. Vadinasi, kraujo judėjimas venomis daugiausia priklauso nuo jas spaudžiančių griaučių raumenų susitraukimų.

širdis varinėja kraują. Širdį dalija pertvara į kairę ir į dešinę puses. Širdyje yra keturi skyriai: du viršutiniai, plonasieniai prieširdžiai, ir du apatiniai, stora sieniai skilveliviršutinė tuščioji vena ir apatinė tuščioji vena, per kurias abi teka veninis kraujas, eina į dešinįjį prieširdį. Dešinysis prieširdis per triburį vožtuvą perpumpuoja kraują į dešinį skilvelį. Dešinysis skilvelis varinėja kraują pro plaučių pusmėnulį vožtuvą į plaučių kamieną, plautines arterijas ir plaučius. Per plaučių venas deguonies prisotintas kraujas teka į kairįjį prieširdį. Kairysis prieširdis varinėja kraują pro dviburį vožtuvą į kairįjį skilvelį. Kairysis skilvelis varinėja kraują pro pusmėnulį aortos vožtuvą į aortą ir į organizmą. Dešinė širdies pusė kraują varinėja į plaučius, o kairė – į visą organizmą.

Kraujas teka kraujagyslėmis. Žmogaus širdies kraujagyslių sistemai priklauso du pagrindiniai kraujotakos ratai – mažasis, plaučių, ir didysis kraujotakos ratas.

Netikėtai gyvenime jūs galite susirgti kokia nors liga. Ji gali būti palyginti lengva, bet gali būti ir sunkesnė. Liga yra kūno ir dvasios negalia. Ligų yra tūkstančiviena iš organų sistemų, aprūpinanti organizmo ląsteles maisto medžiagomis ir pašalinanti nenaudingus apykaitos produktus. Šią užduotį vykdo kraujas, nes jis – cirkuliuojantis audinys.

  • Microsoft Word 729 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1263 žodžiai)
  • Viktorija
  • Kraujotakos sistemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Kraujotakos sistemos. (2011 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kraujotakos-sistemos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 17:47
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo