Kreditinių kortelių paslaugų apsauga


Mokejimo korteliu rinkos pasiskirstymas. Kretines korteles numeris turi skaiciu.

Kreditinių kortelių kilmė. Mokėjimo kortelės - sukčiavimo įrankiai. Atsiskaitymas “internete”. Kreditinių kortelių paslaugų apsauga. Pirmas kreditinės kortelės skaičius. Kreditinių kortelių formatai. Visa. Mastercards. Smart cart. Kreditinių kortelių paslaugų apsauga Lietuvoje. Išvados. Naudoti šaltiniai.

Kreditinės kortelės pirmą kartą buvo panaudotos jav. Jau 1914 metais, kai kurios parduotuvės pradėjo išdavinėti savo pastoviems ir turtingiems klientams specialias korteles, kad pririšti juos prie savęs. Dauguma specialistų mano, kad banko kretinių kortelių įdiegimo pradininkas buvo john s. Biggins dirbęs flettbush nacionaliniame banke, niujorko bruklino rajone. 1946 m. Jis organizavo darbą pagal kreditinę schemą charge it . Pagal ją klientai vietinėse parduotuvėse už smulkius pirkinius atsiskaitydavo kreditiniais rašteliais, kuriuos parduotuvė pateikdavo bankui, o pastarasis apmokėdavo juos iš pirkėjų sąskaitų. Tai pirmoji klasikinė kreditinų kortelių vei galima netekti visų santaupų visame pasaulyje populiarios įvairios mokėjimo kortelės Lietuvoje vis dažniau tampa nusikaltimų įrankiu. Neapdairiai savo kortelę naudojęs žmogus gali prarasti visas joje laikytas santaupas. Klastodami mokėjimo korteles, sukčiai iš Lietuvos bankų jau pasisavino apie milijoną litų. Patys bankai nuostolių neskelbia ir vengia apie tai kalbėti. Labiausiai nukentėjęs yra vilniaus bankas. Grobstoma visame pasaulyje visa tarptautinės organizacijos duomenimis, dėl įvairių apgavysčių ir kortelių klastočių nuostoliai visame pasaulyje pernai neviršijo 0,1 procento metinės apyvartos. Tai sudarytų maždaug 100 milijonų jav dolerių. Daugiausia klastočių pasitaiko rytų ir vidurio europoje, artimuosiuose rytuose, afrikoje - tuose kraštuose, kur mokėjimo kortelės atsirado gana neseniai. Ypač daug sukčiavimo atvejų nustatoma čekijoje ir vengrijoje. Tai siejama su tuo, kad šiose šalyse mokėjimo kortelės pastaruoju metu ypač populiarėja. Klastotės buvo primityvios užpernai vilniuje buvo sulaikyta kortelių klastotojų grupė, kurioje buvo du latviai ir estas. Lietuvoje jie veikė kelis mėnesius, per kuriuos iš vilniaus banko pasisavino apie 323 tūkstančius litų. Sukčiai naudojosi primityviai padirbtomis kortelėmis, o pinigus ėmė iš įvairių pašto skyrių. Nuo aferistų pateiktų kortelių, ant kurių buvo paprasčiausiai užklijuoti svetimų sąskaitų numeriai, aparatas pinigų nuskaičiuoti negalėjo. Tada sukčiai pasakydavo, kad išsimagnetino kortelės juostelė. Tokia versija patikėjusios paštininkės pinigus iš visa ir visa electron kortelių nuskaičiuodavo rankiniu būdu. Šalyje trūksta aparatūros su šių nusikaltimų tyrimu susidūrę teisėsaugos pareigūnai mano, kad įvairių mokėjimo kortelių klastotojai gali likti nenubausti: Lietuvoje nėra aparatūros, reikalingos tokių kortelių ekspertizei atlikti. Tai gali turėti įtakos kaltinamųjų kaltei įrodyti .

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (2229 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rytis
  • Kreditinių kortelių paslaugų apsauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Kreditinių kortelių paslaugų apsauga. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kreditiniu-korteliu-paslaugu-apsauga.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 18:56
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo