Kredito draudimas


Kredito draudimas referatas. Draudimas referatas.

Įvadas. Kreditų draudimas. Kokią rizikos dalį apsaugo kreditų draudimo sutartis? kiek kainuoja kreditų draudimas? Kas vykdo kreditų draudimą Lietuvoje? Verslo nutrūkimo draudimas. Kada atlyginame žalą? Draudimo įmokos. Įmonių turto draudimas. Kada atlyginame žalą? Draudimo suma ir įmoka. Didžiausia draudimo kompanija Lietuvoje. Išvados.

Seniausios draudimo taisyklės, kurios pasiekė mūsų laikus, išdėstytos vienoje iš talmudo knygų. Draudimo istorijos raida pradedama skaičiuoti nuo xiii amžiaus, kai pradėjo vystytis jūrininkystė italijoje. Jau tada draudimas buvo laikomas finansine veikla, nukreipta žalų padengimui. Jūrinė prekyba, kuri sparčiai vystėsi viduržemio jūroje, padėjo vystytis pirmosioms draudimo rūšims. Ši praktika buvo paplitusi atėnuose ir apie tai savo darbuose rašė demostenas (atėnų oratorius); prekeivis, gavęs paskolą, ją grąžindavo tik tuo atveju, jeigu sėkmingai baigdavosi jo kelionė, tuo pačiu grąžindamas 30% daugiau pinigų nei pasiskolino.

Pervežėjai mokėjo prekeiviams ar bankininkams rizikos kainą – papildomą sumą pinigų priklausomai nuo to, kokio tipo buvo laivas, krovinys ir pervežimo trukmė. rizikos kaina buvo pavadinta draudimo premija. Tokiu būdu ir atsirado draudiko profesija.

1559 m. Seras nicholas bacon, pradėdamas pirmąjį anglijos parlamento, valdant karalienei elžbietai, posėdį pasakė: tegul kiekvienas protingas pirklys, kuris iškeliauja į tolimą kelionę pilną pavojų, atsisako dalies pinigų, kad būtų apsaugota kita dalis .

Xv amžiaus pabaigoje europoje atsirado bendri draudimo susivienijimai, taip vadinamos ugnies draugijos (brangilden), kurios padėjo dar labiau vystytis draudimui. O nuo xvii amžiaus pabaigos atsiranda akcinės kompanijos. Pirmoji tokia kompanija olandijos-ostindijos draugija buvo įkurta 1602 metais. Bet vis dėlto, atsižvelgianti į tai, kad nebuvo tikslių statistinių duomenų apie nelaimingus atsitikimus, jų dydžius, mirtingumą ir kt. , draudimas liko, kad ir pelningu, bet rizikingu verslu. Tik dabar, kai draudimas gali naudotis tiksliais statistiniais ir ekonominikreditų draudimu gali naudotis visos įmonės - nuo gamintojos iki paslaugų teikėjos - kredituojančios savo produkcijos pirkėjus.

Vidutiniškai 40% įmonės trumpalaikio turto sudaro prekybos blogos skolos (gautinos sumos). Kai kuriose įmonėse šie skaičiai gali būti žymiai didesni. Tyrimai rodo, kad daugelis įmonių negali įvertinti su kokio dydžio klientų nemokumo rizika tokiais atvejais jie susiduria. Paprastai nuo 25% iki 50% neatsiskaičiusių klientų yra tie, su kuriais buvo nusistovėję ilgalaikiai verslo ryšiai ir kurie atsiskaitydavo laiku.

Neapmokėtų prekybos skolų kaštai gali būti labai dideli. Pavyzdžiui, jei įmonės pelningumas yra 5% - tai. 000 lt nuostoliai dėl blogos skolos pareikalaus padidinti pardavimus. 000 lt norint juos kompensuoti. Esant didelei konkurencijai tai tampa sunkiai įgyvendinamu uždaviniu.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (1612 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Kredito draudimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kredito draudimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kredito-draudimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:17
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo