Kredito rizika ir kredito rizikos valdymas


Įvadas. Kredito rizika ir jos valdymo esmė. Kredito rizikos samprata. Kredito rizikos valdymas. Paskolų grupavimas pagal joms tenkančią riziką. AB „Swedbank“ banko kredito rizikos valdymo metodika. AB „Swedbank“ kredito rizikos valdymo rezultatai. Paskolų portfelio vertės sumažėjimas. Įkeistas turtas ir kitos kreditų grąžinimo apsaugos priemonės. IRB kredito rizikos vertinimo metodo rezultatai 2011 m. Mlrd. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Temos aktualumas: Komerciniai bankai yra vieni iš svarbiausių rinkos ūkio subjektų, lemiančių šalies ekonomikos plėtrą. Kaip ir visi ūkio subjektai, bankai susiduria su įvairiomis grėsmėmis: likvidumo, palūkanų normos, kreditų, valiutų kurso ir investicijų valdymo rizikomis. Tačiau, komerciniams bankams pati reikšmingiausia yra kredito rizika, kadangi paskolų teikimas sudaro pačią didžiausią banko turto dalį ir todėl yra viena pagrindinių bankų veiklos krypčių. Dėl blogai išduotų paskolų, didelės dalies paskolų negrąžinimo ir žymios turto dalies panaudojimo kreditinėms operacijoms, bankas praranda pajamas ir gali bankrutuoti. Tokiu būdu, kredito rizika ir jos valdymas yra aktuali tema, nes prieš išduodant paskolą kredito vadybininkams būtina įsitikinti, ar klientas yra patikimas, ar bus pajėgus grąžinti paskolą ir ar bankas pakankamai apsidraudė skolininko nemokumo atveju. Nepaisant to, pastaruoju metu šalies bankai labai sparčiai pradėjo didinti paskolų portfelį bei teikti naujas paslaugas kreditavimo srityje, todėl tinkamas kredito rizikos valdymas ir paskolų kokybės įvertinimas tampa dar aktualesnis.

Tyrimo objektas: Kredito rizikos valdymas AB „Swedbank“ banke.

Tyrimo tikslas: įvertinti kredito riziką ir jos valdymą AB „Swedbank“ banke.

Tyrimo uždaviniai:

1.Paaiškinti kredito riziką ir jos valdymo esmę.

2.Apibūdinti AB „Swedbank“ banko kredito rizikos valdymo metodiką.

3.Pateikti AB „Swedbank“ kredito rizikos valdymo rezultatus.

  • Finansai Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 58 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3426 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laimaaa
  • Kredito rizika ir kredito rizikos valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kredito rizika ir kredito rizikos valdymas. (2013 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kredito-rizika-ir-kredito-rizikos-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:33
×