Kredito rizika skaidrės


Kredito rizika. Įvadas. Kredito rizika yra viena didžiausių rizikų. Kredito rizika finansų rinkų sistemoje apibrėžiama kaip tikimybė. Kredito rizika – tikimybė. Kredito rizika pagal autorius. Lietuvos bankams, kaip ir daugumai kitų Europos bankų. Kredito rizikos priežastys. Rizika, susijusi su skolininku. Atsakingas skolinimas. Tam kad. Vertinama asmens kredito. Atsargus skolinimas. Kiekvienas bankas, turi savo paskirtą valdybą. Iki tam tikros. Dažnai, paskolų teikimo sutartis tikrina ir tvirtina banko teisininkai. Išvados. Komerciniai bankai ir kitos kreditus išduodančios įmonės. Literatūros sąrašas.


Kredito rizika yra viena didžiausių rizikų, su kuriomis susiduria kredito įstaigos. Bankai skolina savo pinigus asmenims, su tikslu susigrąžinti visą sumą su palūkanomis,- uždirbti. Tačiau, ne retai pasitaiko atvėjų, kai asmenys netenka darbo, sutrinka jų sveikata ar piktavališkai nemoka įmokų bankui. Asmuo tampa nemokus ir bankas ne tik neuždirba, bet ir patiria nuostolius – ilgą laiką neatgauna skolintų pinigų. Kiekviena kredito įstaiga turi apgalvoti, kaip elgtųsi susiklosčius tokiai situacijai, įvertinti, kad žmogus gali tapti nemokus ne tik piktavališkai, bet ir dėl ne nuo Jo priklausančių aplinkybių.

Lietuvos bankams, kaip ir daugumai kitų Europos bankų, iš visų rizikos rūšių taip pat reikšmingiausia kredito rizika (Jasevičienė, Valvonis 2003). Taigi kredito rizikos valdymui turi būti skiriama ypač daug dėmesio. Kaip sako Prancūzų finansų profesorius Joel Bessis, tyrinėdamas Europos bankus – tik analizė ir praktika gali padėti užtikrinti gerą kredito rizikos valdymą, nes kiekvienas atvėjis yra individualus ir nesikartoja identiškai.

Rizika, susijusi su skolininku 2. Objektyvi, subjektyvi, juridinė 3. Rizika, susijusi su užstatu 4. Force Majeure rizika.

Skolininko (garanto, laiduotojo) nesugebėjimas įvykdyti savo įsipareigojimų. Sumažėjusios skolininko finansinės galimybės; suprastėjusi reputacija, jo nenoras vykdyti įsipareigojimų; sutarties įforminimo trūkumai. Nėra galimybių realizuoti užstatą, jo nuvertėjimas, sunaikinimas. Žemės drebėjimai, katastrofos, mirtis.

Tam, kad komerciniai bankai ir kitos kreditus teikiančios bendrovės galėtų priimti tinkamus sprendimus ir kuo labiau apsisaugoti nuo nuostolių, yra išleisti ir patvirtinti Lietuvos banko „Atsakingojo skolinimo nuostatai“.

  • Bankininkystė Skaidrės
  • MS PowerPoint 601 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (671 žodžiai)
  • Erika
  • Kredito rizika skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Kredito rizika skaidrės. (2016 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kredito-rizika-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 16:57
×