Kredito rizikos valdymas bankuose


Įvadas. Kredito rizika ir jos valdymo samrata. Kredito rizikos išskirtinumas tarp kitų banko rizikų. Kredito rizikos samprata. Kredito rizikos valdymo svarba ir ypatumai. Banko kredito rizikos valdymo principai. Kredito rizikos valdymo procesas. Kredito rizikos valdymo proceso dalyviai. Kreditingumo įvertinimas. Paskolos rizikos valdymas. Paskolų portfelio rizikos valdymas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tyrimo aktualumas. Bankai yra vieni iš svarbiausių rinkos ūkio dalyvių, kurie nulemia šalies ekonomikos plėtrą. Bankų sistemos subjektų pagrindinė funkcija yra kreditavimas, kas yra labai svarbu šalies ekonomikai. Visų pirma, todėl, kad bankai surenka laikinai laisvas pinigines lėšas bei gyventojų santaupas ir nenaudojamą kapitalą padaro efektyviai realizuojamu ir funkcionuojančiu. Antra, kreditinė bankų veikla atneša naudą visoms suinteresuotoms pusėms: indėlininkai gauna papildomų pajamų bei tuo pačiu gali apsaugoti savo pinigines lėšas nuo infliacijos, o paskolų ėmėjai gauna pakankamai lėšų vartojimui bei investicijoms. Tuo metu bankai iš finansinių operacijų gauna pelną, kai už indėlius mokamos mažesnės palūkanos nei gaunamos pajamos iš palūkanų už paskolas. O palūkaninės pajamos priklauso nuo kredito rizikos valdymo efektyvumo banke. Dėl blogai išduotų paskolų bankas praranda pajamas, todėl ši tema yra aktuali bankiniu požiūriu, nes prieš išduodant paskolą kredito vadybininkams būtina įsitikinti, ar klientas yra patikimas, ar bus pajėgus grąžinti paskolą ir ar bankas pakankamai apsidraudė skolininko nemokumo atveju. Kadangi bankai yra labai susiję su viso finansų sektoriaus stabilumu, tad, galima teigti, jog kredito rizikos valdymas tam tikra dalim lemia ekonomikos harmoniją.

Tyrimo problema. Kodėl svarbu valdyti kredito riziką? Kaip efektyviai ją valdyti?

Tyrimo objektas. Kredito rizikos valdymo sistema.

Tyrimo tikslas. Išnagrinėti kredito rizikos valdymo sistemą.

Tyrimo uždaviniai. 1. Apibrėžti kredito rizikos sampratą.

2. Išskirti kredito rizikos valdymo tikslą, esmę.

3. Išanalizuoti kredito rizikos valdymo dalyvius, procesą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (4474 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurgita
  • Kredito rizikos valdymas bankuose
    10 - 6 balsai (-ų)
Kredito rizikos valdymas bankuose. (2015 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kredito-rizikos-valdymas-bankuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:12
×