Kredito sistema Lietuvoje


Lietuvos kredito sistema. Finansu kredito sistema. Kredito svarba rūšys ir sistema. Kreditavimo sistema lietuvoje. Lietuvos bankas ir jo vaidmuo kredito sistemoje. Kredito formos referatas. Lietuvos kredito sistemos funkcijos. Kredito sistemos reikšmė. Banko kredito sistema. Kreditu draudimas magistrinis darbas.

Įvadas. Kredito samprata ir funkcijos. Kredito principai. Kredito sistemos veikimo principai. Kredito formos ir rūšys. Lietuvos kredito sistemos dalyviai ir jų analizė. Lietuvos bankas ir jo vaidmuo kredito sistemoje. Lietuvos bankų sektoriaus apžvalga. Kredito unijų apžvalga. Išvados. Literatūra.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, perėjus į rinkos ekonomiką, suaktyvėjo prekybiniai mainai tiek šalies viduje, tiek ir už jos ribų. Taigi, Lietuvai integruojantis į Europos sąjungą, įmonėms bei organizacijoms užmezgus glaudesnius prekybinius ryšius su daugeliu užsienio įmonių, atsirado poreikis piniginiams ištekliams tiek pačios valstybės kilimui, tiek atskiriems ūkiniams vienetams savo ūkinei veiklai plėtoti. To pasėkoje iškilo kredito, kaip trūkstamų lėšų gavimo šaltinio bei panaudojimo problema. Kredito įtaka šalies ūkio vystymuisi vis didėja. Įmonių finansavimo kredito pagalba privalumas - kreditas yra lengviausiai prieinamas finansavimo šaltinis, kurio palankūs skolinimosi kaštai bei papildoma grąža kompensuoja skolinimosi riziką, o kitų išorinių finansavimo šaltinių ieškoma, tik išnaudojus skolinimosi galimybes. Sąlyginai maža kredito institucijų dalis ekonomikoje ir spartus augimo tempas rodo tolesnį paskolų rinkos augimo potencialą ir didėjančią kredito sektoriaus svarbą Lietuvos ekonomikoje.

Šio darbo objektas - Lietuvos kredito sistema.

Darbo tikslas - išanalizuoti Lietuvos kredito sistemą apžvelgiant pagrindinius jos ypatumus. Tikslui pasiekti darbe keliami šie uždaviniai:

1.Apibrėžti kredito ypatumus ir funkcijas.

2.Įvertinti kredito principus.

3.Išanalizuoti kredito sistemą, jos veikimo principus.

4.Išnagrinėti kredito rūšis.

5.Apžvelgti Lietuvos bankų sektorių.

6.Apibūdinti kredito unijų veiklos ypatumus.

Tyrimo metodai. Darbe naudota grafinė bei palyginamoji mokslinės literatūros, statistinių duomenų bei Interneto šaltinių analizė.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2012 m.
  • 28 puslapiai (7034 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Kredito sistema Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Kredito sistema Lietuvoje. (2012 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kredito-sistema-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 17:00
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo