Kredito unijų teikiamų paslaugų palyginamoji analizė


Įvadas. Situacijos aprašas. Paslaugų palyginimas. Einamosios sąskaitos palyginimas. Terminuotojo indėlio sąlygų palyginimas. Vartojimo paskolos palyginimas. Paslaugų vertinimas pagal sumodeliuotą situaciją. Einamosios sąskaitos paslaugos vertinimas pagal situaciją. Terminuotųjų indėlių vertinimas pagal situaciją. Vartojimo paskolos vertinimas pagal situaciją. Išvados. Literatūra.


Kredito unijų teikiamų paslaugų paklausa Lietuvoje auga kiekvienais metais. Pastaruoju metu komerciniai bankai vis daugiau dėmesio skiria verslui, o mažesniems klientams kylantys grynųjų pinigų išmokėjimo, pavedimų įkainiai, siūlomi mokami mėnesiniai paslaugų krepšeliai bei apmokestinamos kitos smulkios, tačiau, fiziniams asmenims bene kasdienės paslaugos, sąlygoja ieškoti kitų alternatyvų. Viena jų – kredito unijos. Jos paprastai veikia narystės principu – tapus kredito unijos nariu ir unijai įvertinus kredito istoriją, leidžiama naudotis visomis unijų paslaugomis. Fiziniams asmenims aktualiausios paslaugos paprastai yra einamoji/atskaitomoji sąskaita, indėliai bei didesniems pirkiniams ar investicijoms reikalingos vartojimo paskolos. Šiame darbe bus atliekami minėtų paslaugų palyginimai trejose skirtingose kredito unijose.

Darbo tikslas: įvertinti, kuriose kredito unijose einamosios sąskaitos, terminuotojo indėlio ir vartojimo paskolos sąlygos yra patraukliausios klientui.

Fizinis asmuo sprendžia, kurioje kredito unijoje būtų patraukliausios sąlygos atsidaryti einamąją sąskaitą, taupyti pinigus arba pasiimti paskolą savo reikmėms. Asmuo Anykščių rajono gyventojas, todėl Anykščių kredito unija buvo vienas iš pasirinkimo variantų. Kadangi darbo vieta yra Kauno mieste, tarp palyginamų kredito unijų įtrauka ir Kauno. Šeimos kredito unija neriboja narystės pagal gyvenamąją, darbo ar mokymosi vietą, todėl buvo įtraukta į palyginimą taip pat kaip alternatyva.

Asmuo mano, kad pajamas, gaunamas iš antros darbovietės (400 Eur/mėn.) norėtų gauti į unijos sąskaitą ir iš jos mokėti mokesčius, atlikti keletą vietinių pavedimų ir planuoja per metus gauti iš Vokietijos 2 pavedimus po 300 Eur. Svarbu, kad įkainiai už pavedimus ir lėšų administravimas kainuotų kuo mažiau. Taip pat asmuo planuoja būsto remontą po 1,5 metų ir jau turi sukaupęs 3000 Eur santaupoms. Kadangi asmuo yra konservatyvus, nemėgsta prisiimti didelės rizikos, planuoja šiam laikotarpiui santaupas laikyti kaip terminuotąjį indėlį – žinodamas, kad indėliai iki 100 000 Eur yra apdrausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimu“, nebijo patikėti savo santaupų kredito unijai ir tikisi uždirbti kiek įmanoma daugiau pelno iš savo indėlio, nes komerciniai bankai šiuo metu už indėlius palūkanų nemoka. Atkreipdamas dėmesį į tai, kad jo turimas automobilis nėra pačios geriausios būklės ir bet kuriuo momentu gali tekti pirkti naują, o savo santaupų, kurias tikslingai taupo būtent būsto remontui išleisti nenori, mano, kad įvertinęs savo finansines galimybės galėtų skolintis iš banko – svarsto apie vartojimo paskolą, kurios vertė turėtų būti apie 3000 Eur. Asmuo žino, jog narystė bet kurioje unijoje kainuoja 30 Eur (vienkartinis mokestis), dėl to norėtų tapti tik vienos unijos nariu, nebent viena paslauga atneštų žymiai daugiau naudos nei dvi kitos paslaugos kitoje unijoje. Remiantis šiomis sąlygomis bus atliekami 3 paslaugų (einamosios sąskaitos, terminuotojo indėlio ir vartojimo paskolos) palyginimai Kauno, Anykščių ir Šeimos kredito unijose bei jų finansinis naudingumas.

Paslaugų palyginimas atliekamas pagal pasirinktų kreditų unijų pateiktus duomenis jų interneto svetainėse. Lyginami einamosios sąskaitos paslaugų, terminuotojo indėlio ir vartojamosios paskolos įkainiai bei naudos.

Bankomate - Iki 300 Eur/mėn - 0 proc; viršijus - 1 proc. arba ne mažiau kaip 0,30 Eur.

Aptarnavimo skyriuose - Iki 700 Eur/mėn - 0 proc; viršijus - 0,5 proc. arba ne mažiau kaip 0,30 Eur.

  • Microsoft Word 123 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (5359 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Kredito unijų teikiamų paslaugų palyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Kredito unijų teikiamų paslaugų palyginamoji analizė. (2017 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kredito-uniju-teikiamu-paslaugu-palyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 26 d. 20:52
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema