Kredito unijų veikla Lietuvoje referatas (2)


Įvadas. Kredito unijos samprata. Kredito unijų veikla. Kredito unijų naudingumas. Kredito unijų paslaugų teikimo sąlygos ir kokybė. Alytaus kredito unijos paslaugų sąlygos ir kokybė. Kauno kredito unijos paslaugų sąlygos ir kokybė. Išvados. Literatūra.


Praktinė nauda, dėl kurios žmonės jungiasi prie kredito unijų – galimybė gauti paslaugas palankesnėmis sąlygomis. Pavyzdžiui, daugumoje kredito unijų nariai gali nemokamai sumokėti už komunalines paslaugas, paslaugos teikiamos lanksčiau ir operatyviau nei bankuose. Kita nauda žmogui – būti aktyviu bendruomenės dalyviu, teikti pagalbą silpnesniems bendruomenės nariams.

Apibendrinant šį skyrių galima teigti, kad imti paskolą iš kredito unijos yra geriau, nes pinigai yra gaunami iš karto ir klientas gali tapti kokio tai daikto savininku, be to paskolos dydis bei palūkanos kaskart mažėja, o lizingas priverčia mokėti didesnę sumą ir be to palūkanos yra visada vienodos, taip įmonės, teikiančios lizingo paslaugas pasipelno. Taip pat paskolos formą galima pasirinkti pagal paskolos ir palūkanų normos grąžinimo laikotarpį. Kredito unijose dauguma operacijų yra nemokamos. Taip yra todėl, kad skirtingai nei bankas, kredito unijos nesiekia pelno, jos dirba narių gerovei. Iš uždirbtų pinigų kredito unija padengia visas išlaidas.

Pirmas dalykas kurį analizavome, tai paskolų gavimas. „Kauno kredito unija“ gali pasiūlyti daugiau paskolų nei „Alytaus kredito unija“. „Kauno kredito unijoje“ galima pasiimti greitąją paskolą per 1 val. Vertinant sutarties laikotarpius, „Kauno kredito unija“ siūlo net iki 20 metų maksimalų paskolos laikotarpį, kai tuo metu „Alytaus kredito unija“ maksimaliai duoda 10 metų, arba išimties atveju būsto paskola suteikiama ir iki 20 metų. Kitas dalykas indėlių palūkanos, šioje vietoje taip pat „Kauno kredito unija“ kai kuriais laikotarpiais siūlo net dvigubai didesnes palūkanas, nei „Alytaus kredito unija“. Tačiau įvertinus paslaugų teikimo kainas ir vienoje ir kitoje kredito unijoje dauguma paslaugų yra nemokamos.

2. Imti paskolą iš kredito unijos yra geriau, nes pinigai yra gaunami iš karto ir klientas gali tapti kokio tai daikto savininku, be to paskolos dydis bei palūkanos kaskart mažėja, o lizingas priverčia mokėti didesnę sumą ir be to palūkanos yra visada vienodos, taip įmonės, teikiančios lizingo paslaugas pasipelno. Taip pat paskolos formą galima pasirinkti pagal paskolos ir palūkanų normos grąžinimo laikotarpį. Kredito unijose dauguma operacijų yra nemokamos. Taip yra todėl, kad skirtingai nei bankas, kredito unijos nesiekia pelno, jos dirba narių gerovei. Iš uždirbtų pinigų kredito unija padengia visas išlaidas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 116 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2891 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rugilė
  • Kredito unijų veikla Lietuvoje referatas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Kredito unijų veikla Lietuvoje referatas (2). (2016 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kredito-uniju-veikla-lietuvoje-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:46
×