Kredito unijų veikla


Įvadas. Kredito unijų teorija. Kredito unijos samprata. Kredito unijų veikla. Kredito unijų pranašumai prieš banką. Pasirinktų kredito unijų paslaugų teikimo sąlygos ir kokybė. „Kauno kredito unijos“ paslaugų sąlygos ir kokybė. Vartojimo paskola. Verslo paskolos. Terminuotieji indėliai. Einamoji sąskaita. „Akademinės kredito unijos“ paslaugų sąlygos ir kokybė. Vartojimo paskola. Verslo paskola. Terminuotas indėlis. Einamoji sąskaita. „Kauno kredito unijos“ ir „Akademinės kredito unijos“ paslaugų palyginimas. Rizika ir jos valdymas. Kredito unijų naudingumas. Pasirinkta kredito unija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Atlikti nemokamus pinigų pervedimus litais į kitas sąskaitas, esančias kitose LR registruotose kredito įstaigose;

Gauti palūkanas už laikomą likutį – 0,2 proc. MPN (metinė palūkanų norma).

Vartojimo kreditas neskirtas verslo ar profesinėms reikmėms, taip pat jam netaikomas nekilnojamojo turto įkeitimas. Taip pat šis kreditas neskirtas pirkti žemę ar statyti namus, išskyrus tuos atvejus, kai kreditas skiriamas esamo pastato remontui. Kredito maksimali suma iki 258960 Lt. Maksimalus paskolos terminas – 5 metai.

Kas mėnesį reikėtų mokėti 900 Lt. Po dviejų metų sumokėta suma būtų lygi 21600 Lt, +130 Lt administravimo mokestis, galutiniame rezultate gautume 21730 Lt. 1730 Lt sumokėta daugiau nei gauta.

Tai indėlis, skirtas turintiems laisvų pinigų ir norintiems uždirbti nieko nedarant. Mažiausia šio indėlio suma yra 400 litų, arba 150 eurų.

papildyti eurinę sąskaitą arba išsikeisti euro monetas (Euro centų monetos nepriimamos).

Norint nuspręsti, kurios kredito unijos paslaugos yra priimtinesnės, reikia atlikti turimų duomenų analizę Tam tikslui buvo lyginamos vartojamųjų paskolų ir terminuotų indėlių sudarymo ir vykdymo sąlygos.

Kredito rizika – tai rizika, kad kredito unijos nariai ar sandorių šalys nevykdys įsipareigojimų ir dėl to kredito unija patirs nuostolių. Siekiant išvengti šios rizikos, kredito unijoje yra patvirtinta Paskolų suteikimo ir administravimo tvarka, Skolininko (laiduotojo) būklės vertinimo tvarka, Verslo paskolų ir investicinių projektų vertinimo tvarka bei kitos tvarkos, kuriose numatyti šios rizikos sumažinimo būdai. Siekiant amortizuoti išlaidas, susijusias su kredito rizika, kredito unija, vadovaudamasi Lietuvos banko valdybos nutarimu patvirtintais Kredito unijų minimaliais paskolų vertinimo reikalavimais bei Kredito unijos paskolų vertinimo ir specialiųjų atidėjimų paskoloms sudarymo taisyklėmis, atlieka paskolų grupavimą ir paskoloms formuoja specialiuosius atidėjimus.

Galiausiai įvertinus ir kitas šių kredito unijų teikiamų paslaugų sąlygas, galima teigti, kad „Kauno kredito unija“ tikrai rūpinasi savo nariais ir jiems suteikia geriausias sąlygas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 194 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (4174 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irmantas654
  • Kredito unijų veikla
    10 - 2 balsai (-ų)
Kredito unijų veikla. (2014 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kredito-uniju-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:52
×