Kreditorinių ir debitorinių skolų apskaita


Debitorinių ir kreditorinių skolų apskaita. Debitorine skola. Debitorinis ir kreditorinis įsiskolinimas. Kreditorinės skolos. Ilgalaikės skolos apskaita. Beviltiškas kreditorinis įsiskolinimas. Atskaitingu asmenu apskaita. Kas yra debitorines skolos. Kreditorinė skola. Debitorinių ir kreditorinių skolų.

Santrauka. Įvadas. Įmonės uab „htcc“ veiklos ir informacijos šaltinių apžvalga. Debitorinių ir kreditorinių skolų teorijos analizė. Skolų samprata, bei klasifikavimas. Skolų klasifikavimas. Debitorinių skolų apskaita. Abejotinų ir beviltiškų skolų apskaita. Kreditorinių skolų apskaita. Atskaitingi asmenys. Apskaitos dokumentai. Skolų inventorizacija. Įmonės uab „htcc“ debitorinių ir kreditorinių skolų apskaita. Debitorinių skolų pripažinimas, bei klasifikavimas. Kreditorinių skolų pripažinimas bei klasifikavimas. Debitorinių ir kreditorinių skolų inventorizacija. Debitorinių ir kreditorinių įmonės skolų struktūros analizė. Debitorinių ir kreditorinių įmonės skolų dinamikos analizė. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.

1. UAB ,,HTCC“ UAB „Hiperstatyba“ buvo įregistruota 2003-06-05. 2006-04-13 buvo pakeistas bendrovės pavadinimas į UAB „HTCC“. Pagrindinė veikla – skydinių gyvenamųjų namų statyba, rekonstravimas, atskirų konstrukcijų skydiniams pastatams gamyba, taip pat konsultavimas statybos klausimais. UAB HTCC šiuo metu dirba dvidešimties kvalifikuotų statybininkų komanda.

2. Išnagrinėjus skolų apskaitą sužinojau jog Skola – tai debitoriaus (juridinio ar fizinio asmens, toliau – skolininko) negrąžinta skola, jos dalis, taip pat nesumokėti delspinigiai ir kiti turtiniai įspareigojimai. Skolos yra skirstomos į trumpalaikes bei ilgalaikes. Trumpalaikės skolos tai skolos kurios turi buti grąžintos per vienerius metus, o ilgalaikės gražinamos po vienerių metų. Taip pat skolos skirstomos į debitorines ir kreditorines skolas. Debitorinė skola tai teisė gauti pinigus, kitą turtą ar paslaugas, o kreditorinė tai įmonės laikinai pritrauktos piniginės lėšos, grąžintinos atitinkamiems juridiniams ar fiziniams asmenims. Beviltiškos skolos daro didelę įtaką įmonei nes jas nurašius sumažėja įmonės pelnas, bei pajamos. Atskaitingi asmenys tai darbuotojai, kurie atlikdami tam tikras darbo funkcijas gauna ar išmoka grynuosius pinigus. Kai darbuotojai priima grynuosius pinigus iš pirkėjų, jis naudoja pinigų priėmimo kvitus. Kad būtų užtikrinta įmonės turto apskaita bei saugumas ir nepažeistos darbuotojų teisės, ši tvarka nustato, ar atskaitingas asmuo privalo kiekvieną kartą pateikęs avanso apyskaitą grąžinti nepanaudoto avanso likutį ir per kiek laiko įmonės buhalterija turi atsiskaityti su darbuotoju, kuris išleido daugiau pinigų nei jam buvo išduota. Inventorizacija atliekama bent kartą per metus prieš prieš parengiant finansinę atskaitomybę. Ją atliekant nustatomos buhalterinės apskaitos klaidos, patikrinama, ar turtas tinkamai saugomas.

3. Išanalizavu įmonės UAB „HTCC“ skolų apskaitą paaiškėjo jog įmonė turi ilgalaikių ir trumpalaikių debitorinių ir kreditorinių skolų. Įmonės debitorinės skolos tai: Išankstiniai apmokėjimai tiekėjams, pirkėjų įsiskolinimai, kitos gautinos sumos, o ilgalaikių debitorinių skolų įmonė neturi.

  • Microsoft Word 127 KB
  • 2012 m.
  • 32 puslapiai (6840 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donata
  • Kreditorinių ir debitorinių skolų apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Kreditorinių ir debitorinių skolų apskaita. (2012 m. Rugsėjo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kreditoriniu-ir-debitoriniu-skolu-apskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 18:55
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo