Kreivakaklystė


Kreivakaklystė. Kreivakaklystė - (lotyniškai tortus - pakrypęs. Dažniausia kūdikių kreivakalystės priežastis yra įgimta raumeninė kreivakaklystė. Dažnai minimos teorijos susiję su sukamojo galvos raumens pakenkimu. Kreivakaklystės požymiai. Dažnai tėvų pastebėjimai yra naudingi diagnozuojant kreivakaklystę. Fiziniai kreivakaklystės požymiai yra šie. Dažniausiai kreivakaklystę diagnozuoja gydytojas pediatras per pirmuosius du-tris gyvenimo mėnesius. Pasireiškiantis sukamojo galvos. Paprastai pirmosiomis gyvenimo savaitėmis apčiuoptas sukamojo galvos raumens pseudoauglys yra minkštas. Esant įgimtai raumeninei kreivakaklystei 90% vaikų nustatoma ir galvos asimetrija. Vaiko ištyrimas esant raumeninei kreivakaklystei. Pirmas įvertinimo metodas yra nustatyti aktyvią judesių amplitudę sukant galvą į šonus. Pagrindinis būdas nustatyti netinkamą galvos ir kaklo padėtį yra kaklo odos apžiūra. Be to. Kreivakaklystės gydymas. Konservatyvus kūdikių gydymas nustačius kreivakaklystę susideda iš gydymo padėtimi. Kineziterapijos tikslai gydant kūdikį su kreivakaklyste yra. Manualinis tempimas yra bendriausias įgimtos raumeninės kreivakaklystės gydymo būdas. Įtemptų kaklo raumenų ir poodinių audinių masažas paprastai yra taikomas gydant kreivakaklystę. Gydomasis teipavimas kartais taikomas norint apsaugoti silpnus ir pertemptus raumenis. Metodiniai pratimų atlikimo nurodymai Švelniai pasukti kūdikio galvą į vieną pusę taip. Tempimo ir kaklo raumenų stiprinimo pratimai gali būti atliekami ar skatinami atlikti laikant. Jau paaugusį ir sėdintį kūdikį rekomenduojama guldyti ar sodinti į tokias padėtis ir taip. Kreivakaklystė gali pabloginti svorio perkėlimą rankomis ar sąlygoti nevienodą svorio paskirstymą liemeniu.

Kreivakaklystė - (lotyniškai tortus - pakrypęs, collum - kaklas) apibūdinamas kaip kaklo raumens, dažniausiai sukamojo galvos raumens lėtinis sutrumpėjimas. .

Dažniausia kūdikių kreivakalystės priežastis yra įgimta raumeninė kreivakaklystė, sutrumpėjus sukamajam galvos raumeniui, tačiau kreivakaklystės priežastis gali slėpti ir kitos ligos. Kūdikių kreivakaklystės įgimtos ir vystymosi priežastys klasifikuojamos : Kaulinės kilmės (pakauškaulio–kaklo disfunkcija, kaklo slankstelių disfunkcija, įgimta skoliozė, slankstelių anomalijos); Nekaulinės kilmės (įgimta raumeninė kreivakaklystė, Sandifer sindromas); Nervinės kilmės (centrinės nervų sistemos navikas, okuliarinė kreivakaklystė).

Dažnai tėvų pastebėjimai yra naudingi diagnozuojant kreivakaklystę. Kūdikių motinos pastebi, kad vaisiaus nugara nėštumo metu buvo visada toje pačioje pusėje, o naujagimis visą laiką laikė galvą pasuktą į vieną pusę ,tai yra į tą, kuri jam yra patogi. Su kai kuriais kūdikiais kyla maitinimo krūtimi sunkumų dėl to, kad jie negali pasukti galvos į priešingą pusę.

Fiziniai kreivakaklystės požymiai yra šie: Plagiocefalija (galvos asimetrija), Kaklo linijos sumažėjimas kreivakaklystės pusėje, Kūdikio akys nėra viename aukštyje, Ausų asimetrija, Žandikaulio linijos suplokštėjimas kreivakaklystės pusėje, Žandikaulio pakrypimas, Riboti kaklo judesiai, Kartais stebima nugaros, krūtinės, šlaunų ir pėdų asimetrija.

Esant įgimtai raumeninei kreivakaklystei 90% vaikų nustatoma ir galvos asimetrija. Kreivakaklystė gali sukelti kaukolės pamato, kiaušo ar veido vystymosi deformacijas.

  • MS PowerPoint 2285 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (825 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sonata
  • Kreivakaklystė
    8 - 1 balsai (-ų)
Kreivakaklystė. (2015 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kreivakaklyste.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 19:03
×