Kremavimas Kremacijos papročio raida kuršių ir žemaičių žemėse


Įvadas. Kremacija. Kremacijos atsiradimas. Kremacijos paplitimas Lietuvoje. Kremacijos paprotis kuršių žemėje. Kremacijos papročio atsiradimas kuršių žemėje. Kremacijos papročio paplitimas ir įsigalėjimas kuršių žemėje. Kremacijos paprotis žemaičių žemėse. Kremacijos papročio atsiradimas žemaičių žemėje. Kremacijos papročio paplitimas ir įsigalėjimas žemaičių žemėse. Išvados. Literatūra. Šaltiniai. Priedai.

Temos pagrindimas. Darbo naujumas, aktualumas. Mano kursinio pasirinkta tema yra „Kremacijos papročio raida kuršių ir žemaičių žemėse: Skirtumai ir panašumai“. Šią temą pasirinkau todėl, kad mane domina kremacijos paprotys baltų žemėje, tiksliau kuršių ir žemaičių žemėje bei kokią vietą mirusiųjų deginimas vaidino šiose dviejuose skirtingose kultūrose bei, kuri laidosena buvo svarbiau šiom kultūroms: inhumacija ar kremacija.

Tyrimo objektas. Deginimo papročio atėjimas, įsigalėjimas, bei panašumai ir skirtumai kuršių ir žemaičių laidosenoje.

Darbo tikslas. Remiantis istorinėmis knygomis ir šaltiniais ir žmonių tyrinėjusiais kapinynus sukaupta medžiaga, nuosekliai pateikti informaciją apie Kremacijos paprotį tiek kuršių tiek žemaičių žemėje ir pateikti duomenis kuom deginimo paprotys buvo panašus ir kuom skyrėsi šiose etninėse kultūrose.

Darbo uždaviniai. Šiame darbe bus siekiama: 1. Aprašyti iš kur ir kokiu keliu deginimo paprotys atkeliavo į kuršių ir žemaičių žemes. 2. Atskleisti kaip sekės kremacijos papročiui plisti ir įsigalėti šiose etninėse kultūrose. 3. Išsiaiškinti, kas yra būdinga tiek kuršių tiek žemaičių laidosenai kai jų žemėje atsiranda deginimo paprotys. 4. Atskleisti, remiantis kapinynais, kuriuose rasta deginimo laidosenos, kuom skiriasi deginimo paprotys šiose kultūrose. 5. Parodyti, kokią svarbą mirusiųjų deginimas turėjo šių kultūrų kapuose (ar buvo propaguojamas ar ne).

  • Microsoft Word 4700 KB
  • 2014 m.
  • 28 puslapiai (8946 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Kremavimas Kremacijos papročio raida kuršių ir žemaičių žemėse
    10 - 4 balsai (-ų)
Kremavimas Kremacijos papročio raida kuršių ir žemaičių žemėse. (2014 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kremavimas-kremacijos-paprocio-raida-kursiu-ir-zemaiciu-zemese.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 19 d. 04:47
×