Krentančios pėdos sindromas ir kineziterapija


Krentančios pėdos sindromas ir kineziterapija. Pėdos ir čiurnos funkcija. Krentanti pėda. Pažeidimo simtomai. Priežasys. Kineziterapijos tikslas. Ištyrimas. Anamnezė. Apžiūra. Aktyvūs atraminiai judesiai. Aktyvūs neatraminiai judesiai. Pasyvus judesiai. Judesiai su pasipriešinimų. Pusiausvyra. Specialus testai. Kt metodikų parinkimas. Literatūta.


Atrama, suteikianti stabilumą, išlaikant vertikalią kūno padėtį, ir reikalaujanti minimalių raumenų pastangų. Padeda atilikti šeivikaulio ir blauzdikaulio rotaciją ėjimo atramos fazės metu. Lanksčiai prisitaiko einant nelygia vietove. Mažina smūgius. Atlieka sverto funkciją atsispiriant.

Krentanti pėda (nukarusi pėda) yra eisenos sutrikimas, kai einant sunku pakelti priekinę pėdos dalį, tai verčia pirštus vilkti palei žemę, dėl raumenų ir nervų, kurie pakelia pėdą, silpnumui ar paralyžiui. Krentantį pėda nėra liga, tai simptomas dėl didesnės problemos ar sveikatos būklės.

Negalėjimas užriesti kojos pirštų Skausmas. Pėdos paviršiaus aptirpimas Aukštas kojos kėlimas (dėl nukarusios pėdos) Būdinga gaidžio eisena.

Nervų pažeidimas. Dažniausiai krentančia pėda sukelia peronelinio nervo pažeidimas. Peronealinis nervas yra sėdmenų nervo šaka. Kadangi jis yra labai arti paviršiaus, jis gali būti lengvai pažeistas. Peronealinis nervas taip pat gali būti susijęs su skausmu ar tirpimu palei nugarinė pėdos pusę arba pėdos viršūnę. Nervo užspaudimas apima šias traumas: sporto traumos diabetas klubo ar kelio sąnario pakeitimo operacijos gimdymas.

Išlaikyti raumenų jėgą ir judesių amplitudę; Padidinti funkcinį pajėgumą; Išvengti komplikacijų; Pagerinti gyvenimo kokybę; Valdyti nuovargį; Bendradarbiauti su pacientu; Aprūpinti reikiamomis pagalbinėmis priemonėmis.

  • MS PowerPoint 147 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (494 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Gintte
  • Krentančios pėdos sindromas ir kineziterapija
    10 - 2 balsai (-ų)
Krentančios pėdos sindromas ir kineziterapija . (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/krentancios-pedos-sindromas-ir-kineziterapija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 03:35
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo