Krepšinio gynyba


Krepšinio gynyba. Gynybos veiksmai yra skirstomi į. Gynybos veiksmų technika. Žaidėjo su kamuoliu dengimas. Žaidėjo be kamuolio dengimas. Gynyba prieš puolėją, žaidžiant nugara į krepšį. Mišrioji gynybos sistema. Aikštės gynybos privalumai ir trūkumai. Išvados. Testas.

Tikslas: pristatyti gynybą bei jos būdus; Uždaviniai: 1) Supažindinti su gynybos veiksmais; 2) Aptarti gynybos veiksmų technika; 3) Supažindinti su asmenine, mišria bei aikštės gynyba.

Gynybos stovėseną ir žingsnius; Veiksmus prieš žaidėją su kamuoliu; Veiksmus prieš žaidėją be kamuolio; Veiksmus prieš užtvaras; Kovą dėl atšokusio kamuolio.

Perėjimo iš puolimo į gynybą mokymas. Jis reikalauja geros psichomotorinės reakcijos, greito judėjimo ir organizuoto žaidėjų veiksmo. 2. Žaidėjo su kamuoliu dengimas. Gynėjas turi išmokti arti gintis prieš puolėją su kamuoliu, kai reikia panaudoti labai aktyvius veiksmus – spaudimą.

Žaidėjo be kamuolio dengimas. Žaidėją be kamuolio dengiantis gynėjas turi nuolat su juo judėti, išlaikydamas kamuolio perdavimo linijos padėtį. 4. Kova dėl atšokusio kamuolio. Kiekvieno gynėjo uždavinys yra po netaiklaus metimo sugrąžinti kamuolį savo komandai.

Padėtis puolėjui nepradėjus varytis kamuolio: turi būti žinoma ,kad varžovas turi tris puolimo veiksmus: kamuolio varymą, perdavimą bei metimą, todėl svarbu yra nestovėti arti jo. Tačiau negalima stovėti ir per toli, nes atitraukęs per toli gynėjas neapsaugos nuo metimo į krepšį.

Priversti savo varžovą varytis kamuolį silpnąją ranka: jei puolėjas yra dešiniarankis, gynėjui reikėtų koja žengti pirmyn, pakelti rankas bei nukreipti kamuolio varymą į kairę pusę.

  • Kūno kultūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 1268 KB
  • 2014 m.
  • 31 puslapis (613 žodžiai)
  • Lina
  • Krepšinio gynyba
    10 - 4 balsai (-ų)
Krepšinio gynyba. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/krepsinio-gynyba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 19:58
×