Krepšinio gynybos sistemos


Lietuvos sporto universitetas. Krepšinio gynybos sistemos yra šios. Asmeninė gynyba. Sutankinta asmeninė gynyba aktyviai dengiant puolėją su kamuoliu. Sutankinta asmeninė gynyba. Aktyvi asmeninė gynyba – spaudimas presingas. Aikštės zoninė gynyba. Pagrindiniai gynėjų taktinių veiksmų principai aikštės gynyboje yra šie. Zoninis spaudimas. Mišriosios gynybos sistema. Kombinuota gynyba. Pagalba gynyboje Dviguba gynyba. Dvigubos gynybos taisyklės. Kada naudoti dvigubą gynybą. Asmeninės gynybos koncepcija. Visos aikštės presingo koncepcija.


Asmeninės gynybos sistema (visais jos variantais) siekiama sumažinti varžovų metimų į krepšį skaičių ir jų tikslumą, neleisti mėtyti į krepšį iš patogiausių aikštės vietų, ramiai prisitaikius; neleisti varžovui perduoti kamuolį į baudos aikštelę, kuo labiau varžyti puolėjų, žaidžiančių arti krepšio (ypač vidurio puolėjų), veiksmus; atkovoti kuo daugiau atšokusių nuo krepšio kamuolių.

Asmeninės gynybos sistemai būdinga tai, kad puolėjas su kamuoliu yra aktyviai dengiamas kolektyviais gynėjų veiksmais.

Sutankinta asmeninė gynyba aktyviai dengiant puolėją su kamuoliu

Taikant asmeninę gynybą, kiekvienas gynėjas dengia jam paskirtą puolėją laikydamasis bendrų principų, tačiau, kai puolėjas neturi kamuolio, atsitraukia nuo jo, padeda gintis savo partneriams, kurie dengia puolėją su kamuoliu, ir trukdo šiam puolėjui perduoti kamuolį, puolėjams su kamuoliu ir be kamuolio prasivežti į pavojingą aikštės vietą.

Tai tokia gynyba, kai žaidėjas su kamuoliu, esantis toliau nuo baudos aikštelės, aktyviai nedengiamas. Puolėjo su kamuoliu gynėjas veikia panašiai kaip ir gynėjai, dengiantys puolėjus be kamuolio (iki baudos aikštelės).

Šios gynybos sistemos esmė yra tai, kad gynėjai, tinkamai pasirinkę vietą aikštėje, aktyviais veiksmais priverčia varžovą padaryti klaidą (netiksliai perduoti kamuolį, užimti nepatogią padėtį) ir gauna realią galimybę perimti kamuolį. Pažymėtina, kad kuo greičiau atimti kamuolį – ne svarbiausias šios gynybos uždavinys (atskiros išimtys tik patvirtina šį teiginį). Kiekvieno gynėjo veiklos pamatas – tinkama padėtis aikštėje ir jos išlaikymas, gera stovėsena, labai aktyvūs, veržlūs (nenusižengiant taisyklėms ir bendriems spaudimo principams) veiksmai. Spaudimo sėkmė daug priklauso ir nuo žaidėjų psichologinio parengimo, ypač tikėjimo ta sėkme. Kai dengiamasis neturi kamuolio, gynėjas aikštėje užima padėtį tarp dengiamojo ir kamuolio, atstumą nuo dengiamojo lemia puolėjo vieta krepšio atžvilgiu. Kuo atstumas tarp puolėjo be kamuolio ir krepšio didesnis, tuo gynėjas turi būti arčiau dengiamojo, nes ne tik padidėja plotas tarp puolėjo ir krepšio, bet ir galimybės perduoti (aukštu perdavimu) kamuolį puolėjui bei šiam pabėgėti krepšio link.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 197 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1862 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Krepšinio gynybos sistemos
    10 - 4 balsai (-ų)
Krepšinio gynybos sistemos. (2016 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/krepsinio-gynybos-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:40
×