Krėvė Skirgaila valdovo problema


Skirgailos charakteristika. Skirgaila charakteristika. Skirgaila veikeju charakteristika. Ziaurumas ir kerstas naikina zmogiskaja prigimti. Skirgailos problemos. Vincas kreve skirgaila problemos. Skirgaila problemos. Skirgaila valdovas. Skirgaila valdovas ir zmogus. Vincas kreve skirgaila veikejai.

Lietuvių referatas. Įvadas. Valdovo problema krėvės dramoje „skirgaila“. Vincas krėvė — mickevičius. Istorinė drama „skirgaila“. Istorinė asmenybė — kunigaikštis skirgaila. Pagrindinis dramos veikėjas — valdovas skirgaila. Išvados. Naudota literatūra.


Šiame referate noriu aptarti vinco krėvės dramoje „skirgaila“ įžvelgiamą valdovo problemą. Rašto darbe pristatysiu rašytoją krėvę, jo dramą ir istorinę asmenybę — kunigaikštį skirgailą. Be to apžvelgsiu pagrindinio veikėjo charakterio bruožus ir jo išgyvenimus. Lietuva turi būti savarankiška valstybė, tad valdovas kovoja prieš jogailą ir vytautą. Vytautui pralaimi. Skirgaila nenori, kad lydos žemė atitektų kaip kraitis mozūrų kunigaikščiui. Juk volynės ir podolės žemės jau kaip kraitis atitenka lenkijai. Skirgailos tragedijos priežastis gali būti ši: myliu lietuvą, bet nemyliu žmogaus, negerbiu jo teisių. Dramos pabaigoje skirgaila lieka visiškai vienišas. Jis pralaimi dviem aspektais: kaip valdovas, nes neradęs kelio lietuvai, planuoja pasitraukti iš valdžios ir užsidaryti pilyje, o užkasęs kelerį gyvą, pralaimi ir kaip žmogus — žiau¬rumas ir kerštas naikina žmogiškąją prigimtį. Tačiau skirgaila nebuvo blogas žmogus. Ne kartą dramoje kartojama: „aš noriu visiems gera, bet nežinau, kaip tai pasiekti“. Skirgailą nugalėjo valdovo pareigų našta, vienatvė, sielvartas ir graužatis. Jis troško būti kilnus ir taurus kaip kiti, bet negalėjo. Kūrinio pradžioje jis piktinasi kitų negarbingumu, pabaigoje pats yra žiaurus ir negarbin-gas. Jis išduoda visa tai, ką gynė. Kadangi yra aštraus proto, aiškiai suvokia savo pralaimėjimą. Bedugnė atsiveria jame pačiame, dėl jo paties ypatybių.

  • Lietuvių kalba Referatai
  • 2012 m.
  • Getersun
  • 11 puslapių (1709 žodžiai)
  • Lietuvių referatai
  • Microsoft Word 18 KB
  • Krėvė Skirgaila valdovo problema
    10 - 1 balsai (-ų)
Krėvė Skirgaila valdovo problema. (2012 m. Balandžio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/kreve-skirgaila-valdovo-problema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:24