Krėvės Skirgaila ištraukos analizė


(ištraukos analizė). Krėvė „Skirgaila“. Analizuojant V. Krėvės „Skirgailą“, svarbu neužmiršti dalių pavadinimų „Tarp dviejų pasaulių“. Nugalėtojas ar nugalėtasis? Taip pamažu prieiname prie aptariamosios scenos. Pasikeičia veikėjai. Išeina Daugaila (su juo buvo labai rimtai kalbėta). Sustokime prie Skurdulio. Krėvė savo kūryboje kalba apie žmonių gerumą.


Taip pamažu prieiname prie aptariamosios scenos. Kur ir kada vyksta veiksmas? Antrojo paveikslo pradžios remarka: „Aukštojoje Vilniaus pily, viename kambarių prie krosnies sėdi Skirgaila, pečiais į duris. Šalia stovi skobnys: ant jų vyno ąsotis ir taurė. Kambarys skęsta tamsoje.“ Prisimename, kad „Skirgaila“ – keturių dalių istorijos drama iš senovės lietuvių gyvenimo. Prisimename, kad Skirgaila 1387-1392 metais buvo Jogailos vietininkas Lietuvoje. Taigi jau ir mėginame nusakyti erdvę, laiką. Kalbama apie draminį kūrinį, vadinasi, nuolat turime užsiminti apie specifines (tik dramai būdingas) ypatybes. Jausdami jas, analizuojame, darome išvadas. Duota ištrauka pradedama ilga remarka. Mes ją atskirai ir aptariame. Kokį Skirgailą V. Krėvė mums pristato? Mums – skaitytojams ar spektaklio žiūrovams? Tai yra svarbu. Juk suprantame, kad žiūrovai šios remarkos nematys. Ar į ją privalės atsižvelgti spektaklio kūrėjai? Ilgoji remarka. Žiūrėjimas į ugnį. Šįsyk turime progą pakalbėti apie šią gamtos stichiją. Yra žemė, vanduo, oras, ugnis. Ugnis nušviečia, atskleidžia kažką svarbaus, ugnis suteikia jėgų, tačiau ugnis ir sudegina, nudegina. Skirgailos žiūrėjimas į ugnį – gal tai yra svarbiausia šioje scenoje? Gal todėl ir žodžiai tokie deginantys?

V.Krėvė savo kūryboje kalba apie žmonių gerumą. Šioje dramoje gerumas taip pat yra vienas iš vertinimo matų. Tik kaip jis suprantamas? Ar diskutuojama šia tema, ar priimama kaip aksioma? Kiekvienas žmogus, geras ir piktas, susipranta.

  • MS PowerPoint 246 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (652 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ugnė
  • Krėvės Skirgaila ištraukos analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Krėvės Skirgaila ištraukos analizė. (2016 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kreves-skirgaila-istraukos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:09
×