Krikščioniškoji Aurelijaus Augustino filosofija


Viduramžių filosofija. Krikščioniškoji Aurelijaus Augustino filosofija. Įvadas. Viduramžiai. Viduramžių filosofija. Aurelijus augustinas. Aurelijaus Augustino biografija. Krikščioniškoji Aurelijaus Augustino filosofija. Aurelijaus Augustino pažinimo teorija. Teocentrinė metafizika. Heteronominė etika. Aurelijus Augustinas apie tiesą. Aurelijus Augustinas apie laiką . Laiko „Nebuvimo" problema ir laiko tėkmė . Kaip išmatuoti laiką? Išvados. Literatūra.


Temos aktualumas: filosofija viduramžiais buvo glaudžiai susijusi su teologija, krikščionybe. Aurelijus Augustinas ieškojo tiesos, jo gyvenimas paženklintas didžiulio troškulio ir ieškojimų kelio iki ir po jo atsivertimo. Problematika: ar tiesa yra tai, ką sugretindamas ar atskirdamas pažįsta intelektas, laiko ir tiesos problema. Darbo tikslas: išanalizuoti viduramžių filosofijos sampratą, apibūdinti Aurelijaus Augustino filosofiją, kūrybą. Darbo uždaviniai: Apibūdinti viduramžių filosofiją; Išanalizuoti A. Augustino filosofiją; Išanalizuoti laiko ir tiesos problemą A. Augustino . Darbo metodai: internetinių šaltinių analizė, informacijos rinkimas, vertinimas.

Aurelijus Augustinas gimė Tagastėje (Šiaurės Afrikoje). Jo gyvenimas paženklintas didžiulio troškulio ir ieškojimų kelio iki ir po jo atsivertimo. Tėvas buvo pagonis, motina – krikščionė. Nors Augustinas gavo krikščionišką išsilavinimą, tačiau nelaikė savęs krikščionimi ir net nebuvo pakrikštytas. Mokėsi Tagastėje, Kartaginoje, Romoje ir Milane. Gilinosi į Platono, Cicerono bei neoplatonikų filosofiją. Būdamas Kartaginoje pirmą kartą perskaitė vėlyvojo laikotarpio Cicerono veikalą Hortensius. Šis įvykis gali būti laikomas jo atsivertimo kelionės pradžia. Cicerono tekstas pažadino išminties meilę ir vėliau jau būdamas vyskupu jis apie tai rašė Išpažinimuose. Priklausydamas manicheizmui, turėjusiam daug įtakingų narių, Augustinas galėjo tęsti užsimezgusius santykius su moterimi ir žengti karjeros keliu. Turėjo sūnų Adeodatą; Romoje ir Milane dėstė retoriką, paveiktas Milano vyskupo Ambraziejaus pamokslų, 395 m. apsikrikštijo ir, grįžęs į Afriką, ėmė skelbti krikščionybės idėjas, kovojo prieš įvairias erezijas.

  • MS PowerPoint 345 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (2449 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalija
  • Krikščioniškoji Aurelijaus Augustino filosofija
    10 - 3 balsai (-ų)
Krikščioniškoji Aurelijaus Augustino filosofija. (2016 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/krikscioniskoji-aurelijaus-augustino-filosofija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 13:25
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo