Krikščioniškoji etika Lietuvos literatūroje (Jonas Biliūnas ir kt.) - 12 klasės potemė


Krikscioniskoji etika lietuviu literaturoje. Krikscioniska etika lietuviu literaturoje. Krikscioniskoji etika lietuviu literaturoje 2016. Krikščioniškoji etika j.biliuno kuriniuose. Krikščioniška etika. Krikscioniskoji etika 10 dievo isakymu biliuno kuryboje rašinys. Kriksioniskos vertybes lietuviu literaturoje. Krikscioniskos vertybes literaturoje. Krikscioniskoji etika lietuviu literaturoje j.aputis. Krikščioniškoji etika lietuvos literatūroje j.aputis.

Tema: 12. Krikščioniškoji etika Lietuvos literatūroje (Jonas Biliūnas ir kt.).

Krikščioniškoji etika, visų pirma, yra grįsta atjauta, atlaidumu. Aptarkite, kaip šios krikščioniškosios vertybės atsispindi XXa. pirmosios pusės lietuvių prozoje.

Kalbėjimo potemė 12 klasei. Kalbėjimo pavyzdys.

Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Tema atskleidžia krikščioniškosios etikos esmę lietuvių literatūroje. Remiamasi kūriniais. Pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.


Prieš kalbant apie krikščioniškąją etiką ir krikščioniškąsias vertybes pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas tai yra. Trumpai aptarsiu pagrindinius krikščionybės priesakus. Visų pirma, tai vadinamasis Didysis įsakymas arba du meilės įsakymai. Pirmasis – „Mylėk Viešpatį Dievą visa širdimi, visa siela, visu protu, visomis jėgomis“ ir antrasis – „Mylėk kiekvieną žmogų taip kaip save“. Dar vienas krikščioniškas vertybes apibendrinantis priesakas yra vadinamoji Auksinė taisyklė: „ (...) visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite“. Toliau, aišku, visiems bent daugmaž žinomi Dešimt Dievo įsakymų arba Dekalogas (I. Neturėk kitų dievų, tik mane vieną; II. Netark Dievo vardo be reikalo; III. Švęsk sekmadienį; IV. Gerbk savo tėvą ir motiną; V. Nežudyk; VI. Nepaleistuvauk; VII. Nevok; VIII. Nekalbėk netiesos; IX. Negeisk svetimo vyro ir svetimos moters; X. Negeisk svetimo turto). Trys dieviškosios dorybės, vienijančios mus su Dievu yra tikėjimas, viltis ir meilė. Žymiausieji geri darbai yra malda, pasninkas ir išmalda. Pagrindinės dorybės, tai – išmintingumas, teisingumas, tvirtumas, susivaldymas. Gražiausios žmogaus dorybės – nuolankumas, dosnumas, skaistumas, romumas, meilingumas, saikingumas ir uolumas. Vis dėlto svarbiausi krikščioniškosios etikos elementai slypi septyniuose gailestingumo darbuose, parodančiuose, kaip žmogui dera elgtis pagal krikščioniškąjį mokymą (etikos normas).

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1421 žodžiai)
  • Mokykla
  • Krikščioniškoji etika Lietuvos literatūroje (Jonas Biliūnas ir kt.) - 12 klasės potemė
    9.2 - 5 balsai (-ų)
Krikščioniškoji etika Lietuvos literatūroje (Jonas Biliūnas ir kt.) - 12 klasės potemė. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/krikscioniskoji-etika-lietuvos-literaturoje-jonas-biliunas-ir-kt-12-klases-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 05:59
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo