Krikščionybė Europoje


Istorijos skaidrės.

Europos istorija epochos ir regionai. Krikščionybės plitimas Europoje. Europos istorijoje krikščionybė buvo pamatinis kuriantysis veiksnys”. Architektūra. Muzika. Švietimas. Ar krikščionybė turi būti deklaruota Europos sąjungos konstitucijoje? Rezultatas. Ar krikščionybė turėjo būti deklaruota es konstitucijoje? Bažnyčia ir 21 amžiaus visuomenė. Išvados. Šaltinių sąrašas.


Pranešimas probleminiu klausimu - Ką ir kiek Europai reiškia krikščionybė? Ar ES Konstitucijoje ji turėjo būti deklaruota ?

Krikščionybės plitimas Krikščionybės įtaka Europos kultūrai Europos Sąjungos samprata Krikščionybės įtvirtinimas ES konstitucijoje.

Krikščionybės židiniu laikoma Romos imperija Jos populiarumo pasekmės yra suteiktos žmogaus teisės, šeimos idealo bei vertės iškėlimas visuomenės akyse. Krikščionybė buvo priimtina įvairiems gyventojų sluoksniams ir tautoms. Religijai plisti padėjo daugelis Jėzaus pasekėjų: apaštalai, misionieriai ir dvasininkai. Į pagoniškąsias šalis buvo rengiami kryžiaus žygiai. Tokiu būdu bažnyčios vaidmuo visoje Europoje augo, buvo skleidžiama ne tik religija bet ir jos kultūra: papročiai, tradicijos, menas, muzika, kalba.

,,Europos istorijoje krikščionybė buvo pamatinis kuriantysis veiksnys”.

Krikščionybė nebuvo tik religija ta siaurąja šio termino prasme. Krikščionybė buvo gerokai daugiau, tai buvo kultūra su savo kalbomis – lotynų Vakaruose ir graikų Rytuose, savo abėcėlėmis, liturginėmis praktikomis, menu, architektūra. Taigi šia prasme krikščionybė yra Europos kultūros skleidėja, kuri nuolat buvo veikiama istorinių aplinkybių.

TAIP Popiežius Jonas Paulius II (katalikų bažnyčia) Krikščioniškos šalys: Italija, Malta, Lenkija, Lietuva, Čekija, Portugalija, Slovakija.

Bažnyčios autoritetas menksta Religinės apeigos tampa prievole Europos sąjungos idėją remia daugiau liberaliosios ir kairiosios politinės jėgos, kurių idėjoms krikščionybė faktiškai neturi jokios reikšmės.

  • Istorija Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Laura
  • 16 puslapių (733 žodžiai)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 1361 KB
  • Krikščionybė Europoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Krikščionybė Europoje. (2016 m. Balandžio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/krikscionybe-europoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:23