Krikščionybė referatas


Krikscionybes atsiradimas. Krikscionybes pletra. Krikscionybes reiksme. Krikscionybes atsiradimas ir plitimas. Svarbiausios jėzaus kristaus mokymo idėjos. Referatas apie krikscionybe. Krikscionybe skaidres. Krikscionybe referatai. Referatai krikscionybe. Projektas apie krikscionybe.

Įvadas. Krikščionybės atsiradimas i – ame tūkstantmetyje. Krikščionybė – išeities taškas iš dvasinio nuosmukio bei įvairių socialinių ir religinių. Konfliktų. Vienintelio dievo pažinimo reikmė. Judaizmo įtaka krikščionybės atsiradimui. Krikščionybės plėtros priežastys. Misionierių veikla bei kryžiaus karai. Krikščionybės persekiojimo įtaka jos plitimui. Pagrindiniai monoteizmo bruožai krikščionybėje. Krikščionybės reikšmė žmonijos istorijai. Išvados. Naudota literatūra.

Daugelyje rašytinių šaltinių, tiriančių religijas, minima, kad krikščionybės atsiradimas – tai su jėzaus asmeniu neatsiejamai susijęs faktas, todėl šiame darbe nagrinėsime pagrindines krikščionybės atsiradimo priežastis, aišku, susijusias su jėzaus kristaus mokymo pagrindinėmis idėjomis. Taip pat aptarsime krikščionybės plitimo socialines bei politines priežastis, krikščionybės istorinę raidą ir jos įtaką žmonijai nuo pat jos atsiradimo iki paskelbimo romos valstybine religija, Iki šios religijos įsigalėjimo, kokie veiksniai įtakojo gana greitą ir efektyvų krikščionybės įsitvirtinimą didžiojoje visos žmonijos dalyje. Remiantis įvairia religijotyrine medžiaga, Ž. Vaškevičienės, p. Didžioko straipsniais, taip pat „ religijų istorijos antologija “ bei žinynu „ pasaulio religijos “ ir kai kuria internetine medžiaga, aptarsime pagrindinius monoteizmo bruožus krikščionybėje ir iš to išplaukiančius šios religijos įgyvendinimo ir skiepijimo kitatikiams būdus bei metodus. Taip pat aptarsime krikščionybės ir judaizmo istorinį ryšį, kurį įrodo šventojo rašto, kaip rašytinio krikščionybės šaltinio, sudedamosios dalys. Aptarsime judaizmo įtaką krikščionybei bei pirmųjų krikščionių tikėjimo dvilypumą, kur aiškiai jaučiama judaizmo įtaka. Taip pat šiame darbe aptarsime pirmųjų krikščioniškųjų bendrijų įvairumą, Įvairių tikėjimo pakraipų bendrijas, kurias vis dėlto vienijo jėzaus kristaus ideologija. Apžvelgsime pirmųjų krikščionių misionierišką veiklą, kuri turėjo didelę įtaką krikščionybės plitimui ir įsitvirtinimui, taip pat visuotinių susirinkimų įtaką krikščionybės įtvirtinimui, kur, be abejo, dominavo ir politiniai – socialiniai motyvai. Taigi, nesiimsime nagrinėti krikščionybės ideologijos ta prasme – ar ši ideologija yra gera, ar bloga mūsų požiūriu, tiesiog trumpai apžvelgsime šios religijos istorinę plėtros raidą bei įtaką žmonijai. „ krikščionybės esmė yra tikėjimas jėzumi kristumi, įsikūnijusiu dievo sūnumi, per kurį dievas įžengė į erdvę ir laiką ir apsireiškė žmonėms. “.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2868 žodžiai)
  • Agne
  • Krikščionybė referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Krikščionybė referatas. (2012 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/krikscionybe-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 01:07
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo