Krikščionybės aukštinimas ir protestantizmo niekinimas


KRIKŠČIONYBĖS IŠAUKŠTINIMAS IR PROTESTANTIZMO PASMERKIMAS M. HUSAVIANO POEMOJE „APIE ŠVENTOJO HIACINTO GYVENIMĄ IR DARBUS“.


XIV a. prasidėjusio naujojo Europos laikotarpio – renesanso pagrindinė vertybė buvo žmogus. Beveik visas dėmesys ir buvo skirtas žmogui, jo aukštinimui, tuo metu jį netgi gretino su pasaulio centru. Tai, tikriausiai, viena pagrindinių priežasčių, nulėmusių susilpnėjusią bažnytinę valdžią. Be to, renesansu metu įvykusi reformacija nulėmė protestantizmo ir jo įvairių krypčių atsiradimą: liuteronybės, kalvinizmo, anglikonybės. Ištikimi katalikai piktinosi protestantizmo atsiradimu. Tačiau, kas turėjo įtakos tokiam naujos religijos engimui, kodėl katalikai jos nepripažino ir ja piktinosi? Į šį klausimą atsakymą radau M. Husaviano poemoje „Apie šventojo Hiacinto gyvenimą ir darbus“, kurioje rašytojas būtent šią problemą ir gvildeno. Šis humanistas poemoje atskleidė katalikybės naudą ir įvykusius protu sunkiai suvokiamus stebuklus bei niekino protestantų bažnyčią ir jos maldininkus.

Pusė poemos Husavianas skyrė katalikybės išaukštinimui ir jos tikėtojo Hiacinto paveikslo aprašymui. Husavianas pradeda trumpa malda, kuria praneša, jog jis liudys apie Hiacinto didžius darbus, įvykdytus stebuklus ir prašo palaimos šio kilnaus tikslo kelyje: „Ir iš tavųjų darbų kai kuriuos atrinkęs ruošiuosi/ Skelbti, menkas man jėgas, Hiacintai šventasis, sustiprink/ Veski ir leiski apie save savo tautai skaityti“.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (848 žodžiai)
  • Eulalija
  • Krikščionybės aukštinimas ir protestantizmo niekinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Krikščionybės aukštinimas ir protestantizmo niekinimas. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/krikscionybes-aukstinimas-ir-protestantizmo-niekinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:26
×