Kriminalinė bausmė


Kriminalinė bausmė. Darbo tikslas ir uždaviniai. Kas yra kriminalinė bausmė? Kriminalinės bausmės paskirtis. Bausmių rūšys. Bausmių rūšys juridiniams asmenims. Viešųjų teisių atėmimas. Teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimas. Viešieji darbai. Laisvės apribojimas. Areštas. Terminuotas laisvės atėmimas. Laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Juridinio asmens veiklos apribojimas. Juridinio asmens likvidavimas. Bausmės skyrimas. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Darbo tikslas ir uždaviniai 3 Kas yra kriminalinė bausmė? 4 Kriminalinės bausmės paskirtis 5 Bausmių rūšys 6 Bausmių rūšys juridiniams asmenims 7 Trumpai apie kiekvieną bausmių rūšį 8-16 Bausmės skyrimas 17 Išvados 18 Informacijos šaltiniai 19.

Tikslai: Sužinoti kas yra kriminalinė bausme ir jos paskirtis. Susipažinti su bausmių rūšimis. Uždaviniai: Suprasti kas yra kriminalinė bausmė. Žinoti kokios yra brausmių rūšys.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 41 straipsnio 1-oje dalyje bausmė apibūdinama kaip valstybės prievartos priemonė, skiriama teismo nuosprendžiu nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą padariusiam asmeniui.

Viešieji darbai vykdomi tik tuo atveju, jeigu nuteistasis sutinka. Šie darbai skiriami nuo vieno mėnesio iki vienerių metų.

Terminuoto laisvės atėmimo bausmė gali būti skiriama nuo trijų mėnesių iki dvidešimties metų.

Istorijos bėgyje, buvo priimtina, kad aukos gali pačios atkeršyti už įvykdytą nusikaltimą. Žmonės suprato, kad privačių asmenų kerštas gali tapti nekontroliuojamu, todėl atsakomybę atkeršyti prisiėmė valstybė: Taip atsirado kriminalinės bausmės. Teismas dažnai labai švelniai elgiasi su teisiamaisiais.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas Dalia Perkumienė ,,Teisės pagrindų metodinė priemonė’’.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 811 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (663 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Kriminalinė bausmė
    10 - 4 balsai (-ų)
Kriminalinė bausmė. (2014 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kriminaline-bausme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 19:03
×