Kriminalinė žvalgyba skaidrės


Teisės skaidrės.

Kriminalinė žvalgyba. Kriminalinė žvalgyba. Kriminalinės žvalgybos uždaviniai. Teisiniai pagrindai. Kriminalinės žvalgybos koordinavimas ir kontrolė. Vidaus kontrolė. Kriminalinės žvalgybos koordinavimas ir teisėtumo kontrolė. Vyriausybės kontrolė. Parlamentinė kontrolė. Kriminalinės žvalgybos principai. Kriminalinės žvalgybos įstatymo 3 straipsnyje numatyti šie kriminalinės žvalgybos principai. Lietuvos Respublikos Konstitucija. Teisėtumo principas. Teisėtumo vieningumas. Pagrindiniai teisėtumo principo turinio elementai. Žmogaus teisių ir laisvių apsauga. Žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo principas. Viešojo intereso apsaugos principas. Konspiracijos principas. Konfidencialumo principas. Viešų ir slaptų veiksmų derinimo principas. Proporcingumo principas. Proporcingumo principo elementai. Literatūra. Jūsų klausimai?


Įgaliotų valstybės institucijų kompleksiška, viešo ir neviešo pobūdžio taktinių veiksmų visuma, renkant, fiksuojant, vertinant ir panaudojant turimą informaciją, siekiant užkardinti ir/ar išaiškinti galimai rengiamas, daromas ar padarytas nusikalstamas veikas, patraukiant baudžiamojon atsakomybėn jas rengiančius, darančius ar padariusius asmenis, šalinti galimybes šių asmenų aktyviems veiksmams neutralizuojant kriminalinę žvalgybą, aiškintis kitus su valstybės nacionaliniu saugumu susijusius įvykius ir asmenis.

Vidaus kontrolė Koordinavimas ir teisėtumo kontrolė Vyriausybės kontrolė Parlamentinė kontrolė.

Kriminalinės žvalgybos parlamentinę kontrolę vykdo Lietuvos Respublikos Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinė kontrolės komisija.

5 str. 2d. Valdžios galias riboja Konstitucija. 5 str. 3d. Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms 6 str. 2d. Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija. 7 str. 1d. Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai. 18 str. Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. 20 str. 1d. Žmogaus laisvė neliečiama.

Kiekviena priemonė, ribojanti žmogaus teises ir laisves turi būti įtvirtinta teisės akte. Procesinės prievartos priemonės taikymo reglamentavimas turi būti aiškus.

Privataus gyvenimo apsauga Nuosavybės apsauga Asmens duomenų apsauga Žodžio laisvė.

Konfidencialumo principas pasireiškia tuo, kad pareigūnai, taikydami kriminalinę žvalgybą, gali surinkti informaciją, kuri gali būti reikšminga ne tik tyrimui, bet ir glaudžiai susijusi su kitų asmenų privačiu gyvenimu arba gali sukelti grėsmę asmens interesams ir reputacijai.

  • Teisė Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Karolina
  • 41 puslapis (1550 žodžių)
  • Teisės skaidrės
  • MS PowerPoint 891 KB
  • Kriminalinė žvalgyba skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Kriminalinė žvalgyba skaidrės. (2016 m. Balandžio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/kriminaline-zvalgyba-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 19:26