Kriminalinės bausmės: esmė, tikslai, mirties bausmės taikymo ypatumai


Įvadas. Bausmės samprata. Bausmės paskirtis. Bausmių sistema. Mirties bausmės taikymo ypatumai. Bausmių tipai. Fizinis sulaikymas. Perauklėjimas. Bausmių. taikomų juridiniams asmenims. Prevencinis poveikis. Laisvės apribojimas. Išvados. Informaciniai šaltiniai. Priedai.


Šiuo metu įstatymas, kaip socialinių santykių reguliatorius, vaidina labai didelį vaidmenį, ypač po to, kai atsisakoma nihilistinių požiūrių šioje srityje ir teisinės valstybės kūrimo pradžia. Baudžiamosios teisės aktai yra šiuolaikinės visuomenės pagrindinės taisyklės, kuriuos saugo, užtikrina teisinių santykių įgyvendinimą.

Tai padeda užtikrinti tvarką, teisingai nubaustų kiekvieną nusikaltėją, verčia jį laikytis nustatytų privalomų elgesio taisyklių. Baudžiamoji bausmė yra pagrindinė baudžiamosios teisės institucija. Tinkamas supratimas ir bausmės tikslas yra pagrindinis poveikis visoms baudžiamosioms teisėms. Vis dėlto baudžiamosios bausmės problema yra viena iš sudėtingiausių ir įvairiausių baudžiamosios teisės mokslų. Šiuo metu jo svarbą ir aktualumą lemia tai, kad baudžiamoji teisė pirmiausia suvokia grėsmę ir bausmės naudojimą. Pagrindinį klausimą dėl baudžiamosios teisės kūrimo ir taikymo užima du klausimai: baudžiamosios atsakomybės pagrindai, tai kas tiksliai turėtų būti baudžiama, ir kokie veiksniai priklauso nuo atsakomybės dydžio, tai, kaip bausmė turėtų būti įgyvendinama praktiškai. Norėčiau analizuoti ir suprasti pagrindinius bausmės pobūdžio ir tikslo bruožus.

Šios bausmės problemos visada pritraukė mąstytojų dėmesį, apie juos išreiškiami įvairūs sprendimai. Teorinė šios temos reikšmė paaiškinama tuo, kad bausmė yra pagrindinė baudžiamosios teisės institucija. Valstybinės baudžiamosios politikos turinys ir kryptis, atskirų baudžiamosios teisės institucijų svarba yra visapusiškiausia ir ryškiausia. Tai turėtų būti veiksmingiausia baudžiamosios teisės priemonė kovojant su nusikalstamumu, nes ji nutraukia nusikaltėlių antisocialinę veiklą. Šiame darbe norėčiau apibendrinti jau ištirtas nuostatas, išsamiai ištirti baudžiamosios bausmės sąvoką ir tikslus.

Išnagrinėjus bausmės sąvoką, esmę ir tikslus, galima daryti išvadą, kad baudžiamosios teisės veiksmingumo klausimas iš esmės sumažinamas iki baudžiamojo bausmės veiksmingumo ir priklauso nuo teisingo bausmės sąvokos, esmės ir tikslų apibrėžimo.

Kadangi baudžiamosios atsakomybės pagrindas yra bausmė, ribojanti žmogaus teisių ir laisvių spektrą, būtina objektyviai įvertinti visus kriterijus, turinčius įtakos baudžiamųjų sankcijų skyrimui ir vykdymui. Taip pat reikėtų pažymėti, kad bausmė baudžiamojoje teisėje ir nusikaltimas yra socialinis ir teisinis reiškinys. Bausmės socialinis tikslas yra tai, kad jis daugelį metų buvo laikomas viena iš daugelio kovos su nusikalstamumu būdų, konkretus ir labai sunkus žmonių, kurie prieštarauja baudžiamosioms teisėms, elgesio reguliatorius. Taigi įvairiose žmogaus civilizacijos raidos stadijose valstybė, vykdydama baudžiamąją bausmę, stengiasi iš esmės išspręsti tą pačią užduotį - apsaugoti visuomenę nuo nusikalstamų išpuolių prieš svarbiausias socialines vertybes, saugomas baudžiamosios teisės.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2189 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laurynas
  • Kriminalinės bausmės: esmė, tikslai, mirties bausmės taikymo ypatumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Kriminalinės bausmės: esmė, tikslai, mirties bausmės taikymo ypatumai. (2019 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kriminalines-bausmes-esme-tikslai-mirties-bausmes-taikymo-ypatumai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 20:32
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo