Kriminalistika


Kriminalistines ekspertizes teisinis reguliavimas. Išžaginimų tyrimo metodika. Kriminalistikos vieta mokslų sistemoje. Kriminalistikos skaidres. Kriminalistikos mokslas. Kriminalistiniai tyrimai magistras. Autotransporto vagysčių kriminalistinis apibūdinimas. Kriminalistinių pėdsakų istorija. Nusikaltimu tyrimo metodika konspektas. Kriminalistines technikos pradininkai.

Kriminalistikos dalykas, sistema ir uždaviniai. Kriminalistikos samprata ir sistema. Kriminalistikos metodai. Kriminalistinė identifikacija. Kriminalistinių versijų teorija. Sąvoka ir klasifikacija. Kriminalistikos technikos pradmenys. Kriminalistikos technikos pradmenys. Kriminalistinio vaizdo fiksavimas. Kriminalistinio vaizdo fiksavimo samprata, sistema. Kriminalistinės fotografijos ir vaizdo įrašo panaudojimo įforminimas. Trasologija. Trasologijos sąvoka, uždaviniai ir reikšmė. Pėdsakų susidarymo mechanizmas. Pėdsakų klasifikacija. Rankų pėdsakai. Kojų pėdsakai. Transporto priemonių pėdsakai. Įsilaužimo įrankių pėdsakai. Dantų pėdsakai. Kriminalistinis ginklų, šaudmenų, ir jų panaudojimo pėdsakų tyrimas. Techninis-kriminalistinis dokumentų tyrimas. Kriminalistinė raštotyra. Asmens identifikavimas pagal išorės požymius. Kriminalistinė registracija (kr). Kriminalistinė odorologija. Kriminalistinė fonoskopija. Kriminalistinis mikroobjektų tyrimas. Kriminalistinės taktikos pradmenys. Nusikaltimo tyrimo planavimas. Įvykio vietos apžiūros taktika. Tardymo eksperimento taktika. Parodymų patikrinimo vietoje taktika. Kratos ir poėmio taktika. Apklausos taktika. Apklausos sąvoka, rūšys, uždaviniai. Parodymo atpažinti taktika. Ekspertizės skyrimo taktika. Nusikaltimų tyrimo metodikos dalykas, sąvoka, sistema, uždaviniai. Nužudymų tyrimas. Išžaginimų tyrimas. Vagysčių ir plėšimų tyrimas. Turto pasisavinimo ir išvaistymo tyrimas. Autoavarijų tyrimas. Padegimų ir priešgaisrinio saugumo taisyklių pažeidimo tyrimas (pirpstp). Saugos darbe norminių aktų pažeidimo tyrimas.

Terminas "kriminalistika" greičiausiai kilęs iš lotynų kalbos "criminalis" - nusikalstamas, susijęs su nusikaltimu arba “crimen” – nusikaltimas.

Kriminalistika atsirado ir vystėsi kaip mokslas, kriminalistika padeda paieškos, tardymo organams, ekspertizės įstaigoms ir teismui atskleisti nusikaltimus, surasti ir išaiškinti nusikaltėlius, nustatyti tiesą baudžiamosiose bylose.

Kriminalistika atsirado 19 am. pabaigoje. Pradininkas H.Grosas "Teismo tardytojo vadovas". 1893 m. pirmasis moksliškai išanalizavo ir apibendrino anksčiau naudotus nusikaltimų išaiškinimo būdus, sujungė į vieną, darnią sistemą ir pavadino Kriminalistika. Dėl kriminalistikos dalyko, jo apibrėžimo, pačios kriminalistikos sąvokos teisinėje literatūroje - ginčai. Vienodos nuomonės nėra ir dabar. Teisingas kriminalistikos dalyko nustatymas, tikslus jo apibrėžimas turi ne tik teorinę, bet ir praktinę reikšmę.

Dauguma užsienio kriminalistų šio mokslo dalyką labai susiaurino ir jam priskiria tik policijos technikos priemones ir jų panaudojimo būdų tyrinėjimą, o Kriminalistikos nelaiko teisės mokslu.

JAV Bredfordas: Kriminalistika - tai tik į krūvą sudėti analitinės chemijos, optikos, fizikos, mikroskopijos, fotografijos, technikos ir t.t. skyriai.

Č.Ohara: Kriminalistika - ne mokslas, o nusikaltimų išaiškinimo menas.

Lietuvoje: Kriminalistika - savarankiškas teisės mokslas, apibendrina praktinės paieškos, tardymo bei teismo organų ir ekspertizės veiklą ir panaudoja gamtos, technikos kt. mokslų pasiekimus, rengia nusikaltimų tyrimo bei kelio jiems užkirtimo techninius ir taktinius būdus bei metodines rekomendacijas..

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 127 KB
  • 2012 m.
  • 46 puslapiai (31764 žodžiai)
  • Samanta
  • Kriminalistika
    10 - 1 balsai (-ų)
Kriminalistika. (2012 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kriminalistika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:48
×