Kriminalistikos konspektas


Kriminalistika konspektai. Kriminalistikos konspektai. Dalyko specialistas, kviečiamas ekspertizei. Kriminalistu rengimas. Užfiksuotas materialinių vertybių trūkumas.

Procesiniai ir metodiniai teismo ekpertizės ir revizijos pagrindai. Revizija. Teismo ekspertizės dalykas. Teismo ekspertizės objektai. Teismo ekpertizių rūšys. Pagrindas skirti ekspertizę. Medžiagos ekspertizei rengimas. Ekspertizės aktas. Ekspertizės akto įvertinimas. Ekspertizės akto reikšmė ir jo panaudojimas. Rašysenos ekspertizė. Rašysenos ekspertizės objektai ir medžiagos jai rengimas. Autorystės ekspertizė. Autorystės ekspertizės dalykai ir medžiagos rengimas. Techninė dokumentų ekspertizė. Dok ekspertizės objektai ir medžiagos jai rinkimas.

Tiriant nusikaltimus svarbu surasti, paimti ir tinkamai įforminti nusikaltimo pėdsakus, daiktinius įrodymus, dok bei juos visapusiškai ištirti, nustatyti ryšį su nusikaltimu ir reikšmę bylai teisingai ištirti, išnagrinėti. Kai bylą tiriant ar nagrinėjant teisme reikalingos mokslo technikos ark Specialios žinios skiriama ekspertizė.

Ekspertas – tai tam tikro dalyko žinovas, specialistas, kviečiamas ekspertizei atlikti, o ekspertizė – kokio nors klausimo reikalaujančių spec žinių ištyrimas ir išsprendimas specialistui (žinovui) padedant.

Procesiniu požiuriu ekspertu laikomas asmuo, kurį kvotėjas, tardytojas, prokuroras, teisėjas ar teismas paskyrė daryti ekspertizę.

Ekspertizės tikslas – išaiškinti aplinkybes, kurias galima nustatyti tik ekspertui atlikus specialų daiktinių įrodymų, dok pėdsakų ir kt medžiagos tyrimą. Teismo ekspertizė daroma laikantis bp ir cp numatytos tvarkos. Specialistas – tai asmuo, turintis spec žinių ir įgūdžių, pakviestas dalyvauti byloje, kad įstatymų numatyta tvarka padėtų surasti, įtvirtinti bei paimti įrodymus ir duoti paaiškinimus arba išvadas specialiais klausimais.

Ekspertizę daryti būtini kvotėjo, tardytojo ar teisėjo nutarimas skirti ekspetizę. O specialistą duoti išvadą galima kviesti tiek žodžiu, tiek raštu. Specialisto išvada surašoma spec blanke. Su ja kaltirevizija skiriama tais atvejais, kai tiriant bylą, ar ją nagrinėjant teisme reikia specialių žinių, įmonių, įstaigų bei organizacijų, o taip pat piliečių ūkiniai ir finansiniai veiklai patikrinti ir bylai reikalingiems dok surinkti.

Revizijos ir ekspertizės skirtingumas: revizorius savarankiškai tiria faktinius ir dokumentinius duomenis apie materialines vertybes, pinigus, finansines ir ūkines operacijas ir renka dok apie šias operacijas, o ekspertas tiria surinktus dok. Revizijos tyrimo objektai yra dok atspindintys ūkines ir finansines operacijas ir materiaa)apskaitos dok užfiksuotas materialinių vertybių ar pinigų trūkumas bei perteklius, tačiau nenustatyta jų susidarymo ir slypimo būdai buhalterinėc)reikia nustatyti ab, uab, idv mokesčių ir mokėjimų į biudžetą apskaičiavimą ir sumokėjimo pagrįstumą.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (2242 žodžiai)
  • Kriminalistikos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kriminalistikos konspektas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kriminalistikos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:41
×