Kriminalistinė ginklotyra


Įvadas. Šaunamojo ginklo samprata ir požymei. Šaunamųjų ginklų kvalifikacija. Nešaunamojo ginklo samptara ir požymei. Nešaunamūjų ginklų kvalifikacija. Šaunamūjų ginklų naudojimas pareigūnams. „Glock“ pistoleto dalinis išardymas ir surinkima. Naikinimo priemonių kvalifikacija. Branduolinis ginklas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Tyrimo analizė: šiame referate aptarsiu ginklotyros sampratą, naudojimą, kvalifikaciją, ginklų dalis, šaunamojo ginklo išardymą, surinkimą ir saugaus elgesio taisykles. Todėl ginklotyra padės mokėti ir žinoti kaip atskirti šaunamąjį ginklą nuo nešaunamojo ginklo, kaip juo naudotis.

2.1. Pistoletas paimamas į ranką taip, kad keturi pirštai būtų paėmę užraktą, o nykštys turėtu būti rankenos nugarėlės pusėje.

 2.3. Kitos rankos nykščių ir smiliumi užrakto fiksatorius spaudžiamas žemyn ir tuo pačiu užraktas stumiamas į priekį.

 2.4.Užraktas stumiamas į prieki tol, kol nusiims nuo rėmo. PASTABA: Jeigu užraktas išardymo metu bus atitraukiamas daugiau nei 3 mm, tai nuleistukas pereis į užvedimo poziciją. Tada nuimant užraktą reikia papildomai nuspausti nuleistuką.

2. Įdedama grąžinamoji spyruoklė su strypu. PASTABA: Didesnis grąžinamosios spyruoklės strypo galas įstatomas į vamzdžio drūtgalį.

3. Užraktas uždedamas ant rėmo, atitraukiamas iki galo ir paleidžiamas.

Taigi naikinimo priemonė yra pagrindinė ginklo dalis, kuri tiesiogiai naikina ir žaloja priešo karius, ginkluotę, kovos techniką, griauna inžinierinius įrenginius ir pan.

Šiuolaikiniai ginklai skirstomi į įprastinius ir masinio naikinimo ginklus. Šis skirstymas yra sąlygiškas, nes kai kurie įprastiniai ginklai beveik nesiskiria naikinamosiomis savybėmis nuo masinio naikinimo ginklų.

Įprastiniams ginklams priskiriami visi ginklai, kurie naudoja raumenų, mechaninę, cheminę ir šiluminę energiją ir kurie neturi masinio naikinimo požymių. Tokiems ginklams priklauso šaltasis, šaunamasis (šaulių, tankų ir artilerijos ginklai bei granatsvaidžiai), bombinis, mininis, torpedinis, reaktyvinis, raketinis, padegamasis ir ypač taiklus ginklai, naudojantys paprastomis sprogstamosiomis medžiagomis užtaisytus šaudmenis bei raketas, tūrinio sprogimo šaudmenis, padegamąsias medžiagas ir mišinius. Efektyviausia įprastinių ginklų rūšis - ypač taiklus ginklas, kai naudojamos valdomosios ir savaime nusitaikančios raketos bei šaudmenys.

Branduolinis ginklas - galingiausia priešo naikinimo priemonė. Jis gali per trumpą laiką sunaikinti priešo kariuomenės grupuotes, sugriauti karinius ir pramonės objektus, sudaryti masinių sugriovimų ir radioaktyviojo užteršimo zonas, stipriai paveikti karių psichiką ir juos demoralizuoti.

Cheminis ginklas - žaloja priešo karius, mažina jų kovingumą, sunkina (dezorganizuoja) kovos veiksmus ir užnugario objektų veiklą.

Biologinis ginklas - masiškai pažeidžia priešo karius ir gyventojus, naminius gyvulius ir augalus, kartais gadina techniką, ginkluotę ir aprangą.

Vykstant aktyviam nusiginklavimo procesui, ribojant masinio naikinimo ginklus ir siekiant visiško jų uždraudimo bei atsargų sunaikinimo, didėja įprastinių ginklų vaidmuo mūšyje, juo labiau - ribotuose konfliktuose. Įprastiniai ginklai nuolat tobulinami ir kai kurios jų rūšys pagal pažeidimo pobūdį masinio naudojimo atveju priartėjo prie masinio naikinimo ginklų.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 13698 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2443 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rimantė
  • Kriminalistinė ginklotyra
    10 - 2 balsai (-ų)
Kriminalistinė ginklotyra . (2017 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/kriminalistine-ginklotyra.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:53
×