Kriminalistinis vaizdo fiksavimas


Kriminalistinis vaizdo fiksavimas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Kriminalistinės fotografijos samprata ir sistema. Skaitmeninė fotografija ir jos samprata. Profesionalius dar skirstome į. Mėgėjiškus dar skirstome į. Fiksuojamosios fotografijos metodai.

Vaizdo fiksavimas tai kriminalistikos šaka, tyrinėjanti vaizdo fiksavimą ir reginti kriminalistikai reikšmingus objektus. Vaizdo fiksavimas glaudžiai siejasi su žmogų supančia aplinka, bei jos stebėjimu ir tyrinėjimu. Kriminalistikos sistemoje šis atradimas glaudžiai siejamas su mokslo ir technikos pažanga, be kurio šiandieniniame gyvenime neįsivaizduoja nė vienas nusikalstamų veikų tyrėjas. Kriminalistinis vaizdo fiksavimas pradedamas per visa jo procesą, kuris prasideda nuo veikos nustatymo iki ikiteisminio proceso. Vaizdo fiksavimas ne tik priemonė, bet ir gera galimybė padedanti mus iliustruoti nusikalstamos veikos tyrimo procesą, ištirti tiriamuosius vaizdo fiksavimo metodus. Šis mokslo atsiradimas buvo išrastas įvairių sričių mokslininkų, mėgėjų, išradėjų pastangomis.

Fotografija yra objektyvus tikrovės atspindys, kuriame išsaugoma išsami informacija apie objektą, nors ši informacija lieka, kartais ir nepastebėta, neįvertinta įrašančio žmogaus – fotografo. Fotografijos technologija naudoja mechaninius, cheminius ir skaitmeninius metodus. Kriminalistikos sistemoje vaizdo fiksavimas, fotografavimas užima ypatingą vietą, nes:

tai seniausias vaizdo fiksavimo būdas;

tai sukurta kriminalistiniams uždaviniams spręsti;

plačiai naudojamas ikiteisminiame nusikaltime bei operatyvinėje veikloje;

naudojamas ne tik išorės požymiams fiksuoti, bet ir jų tyrimams atliekant ekspertizes objektu tyrimams.

Kriminalistinė fotografija skirta kriminalistiniams objektams fiksuoti, tirti ir saugoti, sistema. Nuo pat pradžių, kai atsirado fotografijos panaudojimas jis lėmė tai, kad fotografinis atvaizdas, kuris buvo užfiksuotas laikantis tam tikrų taisyklių, yra objektyvus tikrovės atspindys. Kartais fotografijos yra vienintelė galimybė išsaugoti pėdsako atvaizdą tolimesniame tyrime (avalynės pėdsaką puriame sniege, dirvožemyje). Fotografijos privalumai nulėmę platų panaudojimą nusikalstamoje veikoje, yra šie:

  • Microsoft Word 1407 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1181 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nijolė
  • Kriminalistinis vaizdo fiksavimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kriminalistinis vaizdo fiksavimas. (2015 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kriminalistinis-vaizdo-fiksavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 11:37
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo