Kriminologija geras konspektas


Kriminologinio tyrimo metodai. Klinikine kriminologija. Kriminologinis prognozavimas. Socialinių institucijų disfunkcija. Kriminologinis modeliavimas. Sąlygos, priežastys, aplinkybės lemiančios nusikalstamą elgesį. Kriminologija 2 dalis. Subkulturu teorija kriminologija referatas. Kriminologinio modeliavimas. Viktimologijos konspektas.

Teisės konspektas. Klinikinė kriminologija. Socialinės dezorganizacijos teo. Ekologinė krimi. Ir architektūrinė krim. Anomijos teorija. Kultūrų teorija. Įtampos teorijos. Subkultūros teorija. Stigmatizacijos teorija. Feministinės teorijos. Viktimologinės teorijos. Nusikalstamumas kaip socialinis reiškinys. Nusikalstamumas kaip tyrimo objektas. Jo savybės,bruožai. Pagrindiniai nusikalstamumo rodikliai. Pagrindiniai nusikalstamumo rodikliai. Oficialusis,latentinis,realusis nusikalstamumas. Nusikalstamumo latentiškumo priežastys,jų klasifikacija,išaiškinimo būdai. Nusikalstamumo raida lt. Šiuolaikinis nusikalstamumas lt. Pagrindinės žmogaus koncepcijos :ekonominė psichologinė ,sociologinė, biologinė. Jų tarpusavio palyginimas. Nusikaltėlio asmenybė, jo struktūra. Nusikalstamo elgesio mechanizmas. Sąlygos ,aplinkybės ,priežastys ,lemiančios nusikalstamą elgesį. Socialinių institucijų disfunkcija. Viktimologijos samprata, jos atsiradimas, raida. Nusikaltimais daroma žala. Kriminologinio tyrimo samprata, jo tikslai. Teorinė ir taikomoji kriminologija. Kriminologinė informacija, jos pagrindiniai šaltiniai. Kriminologinė statistika. Atributiniai, pusiau kiekybiniai ir kiekybiniai dydžiai. Pagrindiniai statistiniai dydžiai. Kriminologinio tyrimo metodai. Masinis ir atrankinis stebėjimas. Kriminologinis modeliavimas. Kriminologinis prognozavimas.


Klausimas. Klinikinė kriminologija. Ši teorija sukurta pavojingos būsenos koncepcija , pagal kurią nusikaltėlį reikia ne bausti ,bet mažinti jo polinkį daryti nusikaltimus ir kol tai nepadaryta tokį nusikaltėlį reikią izoliuoti. Pagal šią teoriją poveikis turi būti sukoncentruotas į individualią prevenciją o ne į bendrąsias socialines priežastis. Prancūzų kriminologas j. Pinatel pasiūlė tokią klinikinio poveikio nusikaltėliui seką . Diagnozavimas –kurio metu reikia išsiaiškinti (kiek nusikaltimas yra suderinamas su asmens etiniais principais ), (ar bausmės grėsmė veikia jį kaip sulaikantis faktorius. Prognozavimas –įvertinama tikimybė, kad asmuo padarys nusikaltimą , tai be galimos kriminogeninės situacijos iš esmės nulemia (asmens nusikalstami gabumai , ir sugebėjimai socialiai adaptuotis. Poveikis –asmens perauklėjimas , pakeitimas. Dažniausiai vykdomas panaudojant psichoanalizę ,elektrošoką ,medikamentinės priemonės. Medikamentinis poveikis siejamas tiek su psichinių nukrypimų gydimu ,agresyvumo lygio slopinimu ,tiek su jo panaudojimu kaip negatyvaus skausmą sukeliančio stimulo. Chirurginis poveikis tai smegenų operacijos ,plastinės operacijos irt. T. Šios teorijos paplitimas siejamas su neapibrėžtais nuosprendžiai. Socialinės dezorganizacijos teo. Ši teorija atsirado jav čikagoje šio amžiaus pradžioje. Vykstant intensyviems migracinėms procesams iš europos , miestuose labai staigiai padaugėjo gyventojų kilusių ne iš miestų , atsirado didelė kultūrinė,etninė įvairovė,patys miestai išsiplėtė išsiplėtė pigiais , greitai pastatytais priemiesčiais. Tuo metu miestuose buvo labai didelis nusikalstamumo augimas. Nusikalstamumo augimas , naujų asmenų kriminalizavimas buvo aiškinamas tuo kad naujai susiformavusi miesto visuomenė nėra tokia organizuota , kaip tradicinės visuomenės. Visuomeninė tvarka , žemas nusikalstamumas yra ten , kur egzistuoja glaudūs individų ir institucijų tarpusavio ryšiai. Tokių ryšių , organizuotumo nebuvimas automatiškai reiškia didelę socialinę netvarką , kuri dažnai pasireiškia ir nusikalstamu tokios visuomenės aktyvumu. Mokslininkai tyrimui pasirinko daugiausiai turintį nusikalstamumo lygį , miesto dalis. Buvo išskirti šie dėsningumai :vyresnės kartos imigrantai , dažniausiai valstiečiai. Jaunesnės kartos imigrantai, kurie nebuvo iki galo susiformavę kaimo sąlygomis. Turėjo nedaug kaimiškų tradicijų. Dėl šių pokyčių tarp atskirų visuomenės narių , atskirų socialinių grupių buvo prarandami tarpusavio ryšiai.

  • Teisė Konspektai
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (3804 žodžiai)
  • Teisės konspektai
  • Microsoft Word 20 KB
  • Kriminologija geras konspektas
    8 - 2 balsai (-ų)
Kriminologija geras konspektas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/kriminologija-geras-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:28