Kriskščionybės įtaka Lietuvos kultūrai


Katalikų Bažnyčia Lietuvos kultūriniame gyvenime (spauda, švietimas). Kur pageidautinas didesnis Krikščionių įnašas darbartinėje Lietuvoje?

Lietuva - viena iš paskutiniųjų šalių priėmusi krikštą. Šalis nuo maždaug X a. buvo nuolat puldinėjama Kryžiuočių bei Kalavijuočių ordinų. Pirmasis bandymas įvesti krikščionybę Lietuvoje iš vidaus buvo Mindaugo laikais. 1251 m. Mindaugas su šeima bei bajorija, politiniais tikslais vedamas, priėmė krikštą iš Romos vyskupo. Tačiau po jo mirties krikščionybės įtaka pradėjo vėl silpti. Galutine Lietuvos krikšto data yra laikomi 1387 m. Lietuvos Didysis Kunigaikštis Jogaila vesdamas Lenkijos karalaitę Jadvyką „ Krėvos“ sutartimi įsipareigojo apsikrikštyti pats ir apkrikštyti Lietuvą. Žemaitjos kraštas buvo apkrikštytas ir prijungtas vėliau.

Įvedus krikščionybę Lietuvoje buvo bandoma sparčiai įtvirtinti naują religiją tarp visų visuomenės sluoksnių. Buvo dalinama parama apsikrikštijusiemsm uždrausta tuoktis mišrių tikėjimų žmonėms. Taip pat buvo kūriamos vyskupijos ,statomos bažnyčios. Kad įsitvirtintų religija buvo naikinamos senosios apeiginės vietos ,aukurai, miškai. Taip pat yra manoma,kad vienas svarbiausių religinių pastatų Lietuvoje „ Vilniaus Katedra“ buvo pastatyta užgesinus šventąją ugnį,nuvertus aukurą ir sunaikinus ramovę. Šventaragio slėnis jau nuo seno buvo laikomas šventu ir tai buvo puiki vieta įkurti Vilniaus vyskupiją.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (865 žodžiai)
  • Kriskščionybės įtaka Lietuvos kultūrai
    10 - 3 balsai (-ų)
Kriskščionybės įtaka Lietuvos kultūrai. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kriskscionybes-itaka-lietuvos-kulturai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:26
×