Kristalai, mineralai ir uolienos


Įvadas. Kristalai. Kristalografija. Savybės. Izomorfizmas ir polimorfizmas. Simetriškumas, simetrijos elementai, simetrijos rūšys. Panaudojimas. Mineralai. Mineralogija. Mineralų formos gamtoje. Mineralų fizinės savybės. Mineralų susidarymo procesai. Endogeniniai procesai. Egzogeniniai procesai. Metamorfiniai procesai. Mineralų klasifikacija. Uolienos. Magminės uolienos. Slūgsojimas. Cheminė ir mineralinė sudėtis. Struktūra ir tekstūra. Svarbiausios magminės uolienos. Nuosėdinės uolienos. Cheminė ir mineralinė sudėtis. Tekstūra, struktūra ir spalva. Nuolaužinės ir molio uolienos. Cheminės uolienos. Organinės uolienos. Metamorfinės uolienos. Struktūra ir tekstūra. Cheminė ir mineralinė sudėtis. Svarbiausios metamorfinės uolienos. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Per milijonus metų iš skysčių, šilumos ir slėgio sąveikos susiformavę mineralai, kristalai bei uolienos stebina mus savo kvapų, spalvų, formų ir struktūrų įvairove. Tačiau turbūt nė nepastebime, kad kasdien savo pačių buityje esame apsupti daiktų, sudarytų būtent iš šių medžiagų, nuolat naudojame visokiausius prietaisus ir gaminius, kurių sudėtyje gausų įvairiausių elementų, apie kuriuos niekada nesusimąstome ir jų pernelyg nesureikšminame. Taigi, aptarkime šių trijų mūsų planetos darinių ypatumus.

  • Microsoft Word 770 KB
  • 2014 m.
  • 26 puslapiai (4517 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Kristalai, mineralai ir uolienos
    10 - 11 balsai (-ų)
Kristalai, mineralai ir uolienos. (2014 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kristalai-mineralai-ir-uolienos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 08:50
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo