Kristaus paveikslas lietuvių literatūroje


Kristaus paveikslas lietuvių literatūroje. K. Donelaitis. S. Nėris. Kalbos planas. Literatūros sąrašas.


Lietuviai – nuo seno pamaldi ir tikinti tauta. Kasdieninis maldingumas iš kasdienybės neliko neperkeltas ir neįamžintas lietuvių rašytojų kūryboje. Religiniai vaizdiniai, apraiškos – dažnas reiškinys lietuvių literatūroje, tačiau Kristaus, lietuvių įtikėtos religijos – krikščionybės – skleidėjo paveikslų aptinkama nedaug, jie vaizduojami retai. Į šį retųjų kūrinių sąrašą patenka ir švietėjo Kristijono Donelaičio poema „Metai“ ir neoromantikės, XX – ojo amžiaus poetės Salomėjos Nėries eilėraščiai.

Kaip matome, religijos, kurią garsino ir žmonėms skleidė Kristus – Krikščionybės – simboliai išryškėja neoromantizmo atstovės Salomėjos Nėries kūryboje.

Taigi, argumentuodamas galiu teigti, jog Kristaus vaizdiniais ir portretais lietuvių rašytojai nepraturtino savo kūrybinių šedevrų, tačiau glaudžiai siejo mąstymą, požiūrį, mokymą su šių dienų aktualijomis ir pritaikė problemoms spręsti. Apie tai savo kūriniuose kalbėjo neoromantikė Salomėja Nėris ir lietuvių švietimo laikotarpio atstovas Kristijonas Donelaitis.

TIKSLAS. Pateikti klausytojams Kristaus paveikslą ir jo ypatybes lietuvių rašytojų kūriniuose.

ĮŽANGA. Lietuviai – nuo seno pamaldi ir tikinti tauta, todėl religiniai vaizdiniai, apraiškos – dažnas reiškinys lietuvių literatūroje, tačiau Kristaus, lietuvių įtikėtos religijos – krikščionybės – skleidėjo paveikslų aptinkama nedaug, jie vaizduojami retai. Į šį retųjų kūrinių sąrašą patenka ir švietėjo Kristijono Donelaičio poema „Metai“ ir neoromantikės, XX – ojo amžiaus poetės Salomėjos Nėries eilėraščiai.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1308 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Brigita
  • Kristaus paveikslas lietuvių literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Kristaus paveikslas lietuvių literatūroje. (2018 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kristaus-paveikslas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 23 d. 12:41
×