Kristijonas Donelaitis Metai. Žiemos rūpesčiai interpretacija


Ziemos rupesciai analize. Ziemos rupesciai metai. Ziemos rupesciai donelaitis. Donelaitis metai ziemos rupesciai analize. Donelaitis ziemos rupesciai. Kristijonas donelaitis metai santrauka. Kristijonas donelaitis metai analize. Kristijonas donelaitis metai interpretacija. Donelaicio metai ziemos rupesciai. K donelaitis metai ziemos rupesciai.

Duotoji ištrauka – iš poemos dalies „Žiemos rūpesčiai“. Pirmasis posmas pradedamas Selmo kreipimusi į Dievą ( „O tu miels Dieve, tu dangiškas geradėji! “) tačiau tekste kalbama daugiskaita, Selmas kreipiasi visos bendruomenės vardu („<..> mes dar dūmot negalėjom,/ mes prasidėsim“), taip norima parodyti, kad bendruomenė yra viena visuma, kurioje visi draugiškai ir darniai sutaria, tiki Visagaliu. Epitetais „mielas“, „draugiškas“ išreiškiama pagarba ir meilė Dievui, jaučiamas pasakotojo dėkingumas ir glaudus ryšis su Dievu, kuriam padedant įmanoma prasminga būtis.

Kristijono donelaičio poema metai yra vienas žinomiausių ir reikšmingiausių Lietuvių literatūros kūrinių, apimančių ir nagrinėjančių begalę temų: nuo darbų reikšmės ir svarbos būrų kasdienybėje iki gamtos ir dievo sampratos jų gyvenime. Poema, parašyta xviii – ame amžiuje, susideda iš keturių dalių, pavadintų taip: pavasario linksmybės , vasaros darbai , rudenio gėrybės ir žiemos rūpesčiai . Kiekvienoje dalyje yra vaizduojami tam metų laikui būdingi darbai, kalbama apie dievą ir gamtą, kurie suvokiami kaip pasaulio lėmėjai.

Duotoji ištrauka – iš poemos dalies žiemos rūpesčiai . Pirmasis posmas pradedamas selmo kreipimusi į dievą ( o tu miels dieve, tu dangiškas geradėji! ) tačiau tekste kalbama daugiskaita, selmas kreipiasi visos bendruomenės vardu ( <. Mes dar dūmot negalėjom,/ mes prasidėsim ), taip norima parodyti, kad bendruomenė yra viena visuma, kurioje visi draugiškai ir darniai sutaria, tiki visagaliu.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (391 žodžiai)
  • Mokykla
  • Auste
  • Kristijonas Donelaitis Metai. Žiemos rūpesčiai interpretacija
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Kristijonas Donelaitis Metai. Žiemos rūpesčiai interpretacija. (2011 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kristijonas-donelaitis-metai-ziemos-rupesciai-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 23:26
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo