Kristijonas Donelaitis Metai


Kristijonas Donėlaitis. ,,Metai”. Šį kūrinį sudaro 4 dalys ,,Pavasario linksmybės”. Pavasariui atėjus reikia pilvu iš vidaus pasirūpinti. Taigi padėkit jau vindelių visą klapatą. Taigi žemę supurčius ir išpurenus. Ropių, pastarnokų, sviklų beigi repukų. Vasaros darbai”. Jei vasarą derlius nenusiseka. Vėl laukų sklypai visur skendėdami maudos. “. Rudenio gėrybės”. Rudenio gėrybėse liaudiškas džiaugsmas vaizduojamas dėl gausaus maisto. Svodbiškai kaip reik išrėdė didelį stalą. Ponų valgiai valstiečių akimis. Viens nešvankėlis mėsinėjo vanagą juodą. Išvada. Taigi iš K. Donėlaičio kūrinio galime daryti išvadą.

Rudenio gėrybėse liaudiškas džiaugsmas vaizduojamas dėl gausaus maisto.Dažniausiai ant stalo būdavo riebūs mėsos patiekalai.

,,Svodbiškai kaip reik išrėdė didelį stalą. O po tam kviesliai sunešė daug valgių: Jautienos riebios,kiaulienos irgi žąsienos, Plaučių bei kepenų,bei daugel šutytų blėkų.”.

Taigi iš K.Donėlaičio kūrinio galime daryti išvadą,kad to meto žmonės, o įpatingai moterys buvo labai darbštūs.Kiekvieną metų laiką jie ruošdavosi artėjančiam.Sėjo,sodino ir augino savo derlių.Ir kitus savo pagamintais valgiais vaišindavo. Kad ir kaip bebūtų, kokį gyvūną bebūtų sudoroję, žmonės giliai širdyje užjautė šiuos gyvūnus.

  • MS PowerPoint 35 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (330 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Kristijonas Donelaitis Metai
    10 - 7 balsai (-ų)
Kristijonas Donelaitis Metai. (2014 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kristijonas-donelaitis-metai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:53
×