Kristijonas Donelaitis poema „Metai“ Būrai ir ponai


Kristijonas Donelaitis poema „Metai“. Būrai ir ponai. Būrai. Ištraukos apie būrus tematika. Gerojo pono paveikslas. Ponų bendravimas su būrais. Pričkaus apsilankymas dvare. Dvaro virtuvė - pragaras. Pričkaus požiūris į ponų maistą. Tikiuosi iš ponų,. bet deja. Pamokslas. Ponų ir būrų santykiai. Literatūra.


Būrai Ištraukos apie būrus tematika Gerojo pono paveikslas Ponų bendravimas su būrais Pričkaus apsilankymas dvare Dvaro virtuvė – lyg pragaras Pričkaus požiūris į ponų maistą.

Tikiuosi iš ponų, bet deja... Pamokslas Ponų ir būrų santykiai Apibendrinimas Literatūra.

Gerojo pono paveisklas piešiamas gražiai, nuolankiai. Ponui jaučiama pagarba, nes jis lyg tėvas užstodavo bėdžių, į būrus net bardamas kreipdavo ne „tu“, o „jūsų“, nors buvo ir vokietis, bet kai reikėdavo ką nors pagerbt, pagerbdavo lietuviškai.. „Jis nesakydavo „tu“, bet vis pasakydvo „jūsų“; Ir iškoliodams vis ištardavo „jūsų“...“.

IDEALUS BENDRAVIMAS Tobulame pasaulyje būro nereikėtų ilgai į darbus raginti, o ponas būtų jam maloningas. Ponai elgtųsi tėviškai, užstotų būrus, jų gailėtų. Ši logika išlaikoma : būras bėgte bėga, nes „širdings buvo pons“, bet, deja, apie dorą poną galima kalbėti tik būtuolu laiku. Buvo toks ponas, deja, „numirė pernai“.

Pričkus su gromata* keliavo pas vyriausiąjį raštininką, padavęs ją tyčiomis į atvirą virtuvę įlindo pažiūrėti. Ten kepėjai įvairiausius valgius gamino, kurie papiktino Pričkų. Tarnai nešiojo įvairiausius gurmaniškus valgius, kurie jam smirdėjo. Nepaisant nemalonaus kvapo jis kantriai laukė poniškų pamaldų, bet dvaro ponų nepagarba Dievui jį papiktino. Supratęs Pričkus, kad jam dvare nevieta, išsigandęs, greitai namo parjojo.

  • MS PowerPoint 1176 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (792 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Zyguciukas
  • Kristijonas Donelaitis poema „Metai“ Būrai ir ponai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kristijonas Donelaitis poema „Metai“ Būrai ir ponai. (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kristijonas-donelaitis-poema-metai-burai-ir-ponai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:10
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo