Kristijonas Donelaitis pristatymas


Ar siandien mums aktualus donelaicio pamokymai. Donelaicio pamokymai siandien. Ar aktualus donelaicio pamokymai siandien. Ar siandien aktualus donelaicio pamokymai. Ar aktualus mums siandien donelaicio pamokymas. Ar aktualus mums siandien k. donelaicio pamokymai. Ar aktualus siandien mums donelaicio pamokymai. Kristijonas donelaitis skaidres. Ar donelaicio pamokymai aktualus siandien. Kristijonas donelaitis prezentacija.

Kristijonas donelaitis. Biografija. K. Donelaičio biustas. K. Donelaičio iniciatyva tolminkiemyje buvo pastatyta mokykla, klebonų našlių namas ir perstatyta klebonija bei bažnyčia. Kūryba. K. Donelaičio paminklas. Bendrieji faktai. Kūryba. Muziejus.

   1973 m. Klaipėdoje pastatytas pirmasis paminklas Kristijonui Donelaičiui. Paminklą pastatė P.Deltuva Šone - eilutės iš "Metų": "Sveikas, svieteli margs!". .

Mire :Mažoji Lietuva – 1780 m. vasario 18 d. Tolminkiemis, palaidotas Tolminkiemio bažnyčioje.

Kristijono Donelaičio apvalioji skulptūra Vilniaus universitete. Skulptūra sukurta 250-ųjų K.Donelaičio metinių minėjimo progai. .

Kristijono Donelaičio memorialinis muziejaus buvo atidarytas 1979 m. spalio 11 d., ką tik atstatytoje Tolminkiemio bažnyčioje. .

Steigiant K.Donelaičio memorialinį muziejų norėta, kad pats pastatas - buvusi Tolminkiemio bažnyčia - ir visa jo aplinka būtų kiek galima artimesnė jo gyventai epochai. Žinojome, kad pokario metais nugriauta Tolminkiemio bažnyčia prieš 200 m. buvo statyta paties Donelaičio rūpesčiu. 1756 m. pavasarį pats poetas pašventino jos kertinį akmenį, vėliau joje keliasdešimt metų klebonavo.

  • MS PowerPoint 1569 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (562 žodžiai)
  • Mokykla
  • Giedrius
  • Kristijonas Donelaitis pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kristijonas Donelaitis pristatymas. (2011 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kristijonas-donelaitis-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 11:09
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo