Kristijono Donelaičio rinkinio Metai analizė


Kristijonas Donelaitis. Poema „Metai“. Kristijonas Donelaitis (1714-01-01 Lazdynėliai. Biografija. Pagrindinį savo kūrinį, poemą „Metai“, K. Kūryba. Poema „Metai“. K. Donelaitis kėlė prigimtinės žmonių lygybės idėją. Socialinis. Smerkiama socialinė nelygybė, klasių. Kontekstai. Biografinis. Poemos vaizdai susiję su Tolminkiemiu, ten gyvenančiais žmonėmis. Religinis. Minimi biblijiniai personažai Adomas ir Ieva. Lietuviai 18 a. Mažojoje Lietuvoje. 18 a. lietuviai gyveno dviejose valstybėse. Kultūrinės ir istorinės aplinkybės. Kūrybos temos. Tautinė tapatybė Tauta ir gamta Tvarkos idėja Darbo etika Žmogaus dora Tikėjimas. Idealaus pasaulio realybėje. Problemos. Darbštumas Atsakingumas Tradicijos Tikėjimas Dora Aukščiausia vertybė laikoma paklusimas Dievo valiai ir tvarkai. Vertybės. Rašinių temos. Žmogaus orumo supratimas šiandien ir senovėje Darbo vertė šiuolaikinėje visuomenėje pasikeitė.

4.Biografinis: Poemos vaizdai susiję su Tolminkiemiu, ten gyvenančiais žmonėmis.

Idealaus pasaulio realybėje nėra, yra tik netobulas žmonių pasaulis. Donelaitis nuolat primena žmogui, kad šis yra mirtingas, kad reikia galvoti apie Dievo teismą (neigiamas būrų ir ponų pavyzdžiais rodo koks netobulas žmonių pasaulis). Poemoje konfliktuoja būrai ir ponai. Būrai neatlieka savo pareigų, o ponai juos niekina.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 7738 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (444 žodžiai)
  • Greta
  • Kristijono Donelaičio rinkinio Metai analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Kristijono Donelaičio rinkinio Metai analizė. (2014 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kristijono-donelaicio-rinkinio-metai-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 19:04
×