Kritinėse situacijose atsiskleidžia žmogaus prigimtis


Kritinėse situacijose atsiskleidžia žmogaus prigimtis. Teiginys Koks iš tiesų yra žmogus , parodo jo sunkūs ir skaudūs išgyvenimai. Jeigu tėvynės pasiilgimas yra liga , tai aš ja sergu sunkia forma ”. Teiginys Žmogaus prigimtis – meilė ir padėjimas kritinėse situacijose. Teiginys Kritinės situacijos parodo , kam iš tiesų esi svarbus. Aš nenoriu prie šito pabaisos minėt brolio vardo ir pasakysiu tik tiek mes turime jo atsikratyti “. Paskui nuleido nebeklausančią galvą ant žemės ir tyliai išleido paskutinį kvapą “.


Kalbama apie XXa. B.Sruogos išgyvenimus Štuthofo koncentracijos stovykloje, į kurį buvo išsiųstas 1943m.Šios knygos pasakotojas yra ir kūrinio veikėjas , lagerio kalinys, kaip ir kiti patiriantis pažeminimų , paniekinimų. Pasakodamas jis stengiasi savo padėties nevertinti dramatiškai, kad skausmas nebūtų toks atviras. Tragiški dalykai vaizduojami komiškai.Kaip pats rašytojas sakė, tik ironija jam padėjo ištverti žiaurius kankinimus, badą. Ironija Sruogai buvo ir pasaulio vertinimo , ir savisaugos priemonė –tarsi kaukė prisidengti nuo naikinančio lagerio poveikio. Būdamas tokioje kritinėje situacijose jis parodo , kad yra dvasiškai ir fiziškai stiprus , galintis išgyventi ir grįžti į mylimą Tėvynę, Sruoga rašė:,,Jeigu tėvynės pasiilgimas yra liga, tai aš ja sergu sunkia forma”.

Gregoras visų mylimas,bet staiga tampa baisiu vabalu. Tai nutinka , kai vieną rytą pabudęs jis supranta , kad nebėra toks , koks buvo. Tampa visų atstumtas, keliantis pasišlykštėjimą,pašiepiamas ,sesuo pasiūlo , kad reikia jo atsikratyti:,,Aš nenoriu prie šito pabaisos minėt brolio vardo ir pasakysiu tik tiek: mes turime jo atsikratyti“.Jis buvo įsitikinęs ,kad jam reikia išnykti, nes jis šeimai tik našta ir jis tyliai numiršta: ,,Paskui nuleido nebeklausančią galvą ant žemės ir tyliai išleido paskutinį kvapą“.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (392 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Diana
  • Kritinėse situacijose atsiskleidžia žmogaus prigimtis
    10 - 11 balsai (-ų)
Kritinėse situacijose atsiskleidžia žmogaus prigimtis. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kritinese-situacijose-atsiskleidzia-zmogaus-prigimtis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:32
×