Kritinis mąstymas


Kritinis mąstymas. Mąstymas – tai procesas, kuriuo pažįstame pasaulį. Mąstymas glaudžiai susijęs su - bendravimu. Kritiškai mąstančiais netampama savaime - besimokantieji privalo pereiti sistemingą kritinio apmąstymo procesą. Žadinimo tikslai - padėti pasitikrinti jau turimas žinias. Žadinimo būdai ir priemonės - iškankstinis išdėstymas. Prasmės suvokimas - svarbiausia tai. Apmastymas refleksija – tai kritinio mąstymo šerdis. Kritinis mąstymas padeda žmogui įvertinti naujas žinias jau turimos informacijos atžvilgiu. Kritiskai mąstančiajam būdinga. Noras pradėti ir atlikti iki galo sudėtingas užduotis. Apibendrinant. Kritiškai mąstyti turėtų būti mokoma per visą mokymosi laiką.

Mąstymas glaudžiai susijęs su : - bendravimu; - dialogu; - demokratija. Mąstant kritiškai yra : - nagrinėjamos prielaidos; - išskiriamos paslėptos reikšmės; - įvertinami įrodymai bei išvados; - priimamos idėjos ir ieškoma jų prasmės, lyginant su priešingais požiūriais.

Kritiškai mąstančiais netampama savaime - besimokantieji privalo pereiti sistemingą kritinio apmąstymo procesą, kuris : - orientuoja į tam tikrą informaciją; - skatina tolesnius apmąstymus, tyrinėjimus ; - gilinimąsi į vieną ar kitą dalyką vėliau. Išskiriami trys jos etapai: I. Žadinimas II. Prasmės suvokimas III. Apmąstymas .

I. Žadinimo tikslai: - padėti pasitikrinti jau turimas žinias; - išjudinti besimokančius; - susidomėjimas tema ir tikslo nusistatymas; - išankstinio subjektyvaus požiūrio į naujas žinias, idėjas apribojimus.

II. Prasmės suvokimas - svarbiausia tai, kaip dėstytojas: - pateikia informaciją; - stengiasi palaikyti besimokančiųjų dėmesį; - stengiasi palaikyti susidomėjimą ir impulsą. ,,Geras vietas skaitytojas, kurių nesupranta, perskaitys dar kartą. Geras klausytojas paklaus arba pasakys, ko nesupranta, ir stengsis išsiaiskinti vėliau. Pasyvūs mokiniai nekreips dėmesio į tai, informacijios visiškai nesupranta arba supranta klaidingai“ (Meredith ir kt.:1997-1998).

  • MS PowerPoint 151 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (556 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eglė
  • Kritinis mąstymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kritinis mąstymas. (2014 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kritinis-mastymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 22:06
×