Krizė referatas


Įvadas. Krizės samprata. Krizės rūšys. Atsitikimų (stichinės) krizės. Psichologinės krizės. Ekonominės arba finansinės krizės. Krizės stadijos. Prodromalinė krizės stadija. Jautri krizės stadija. Nuolatinė krizės stadija. Krizės sprendimas. Ekonominės krizės pasaulyje. Ekonominės krizės priežastys ir pasekmės. Išvados. Literatūros sarašas.

Darbo tikslas: apibendrinti krizės sampratą, išsiaiškinti kokios yra krizės rūšys bei jų pasireiškimo požymiai.

Darbo uždaviniai: atskleisti kodėl atsiranda krizės, išanalizuoti kas įtakoja tokių krizių pasireiškimą, taip pat aptarti kokios gali būti krizės pasekmės. 1. KRIZĖS SAMPRATA

XIX amžiuje krizės sąvoka jau pasitaiko ir ekonomikoje. Tuo metu susiformavo klasikinė ekonominė krizės samprata, reiškianti nepageidaujamą ir dramatišką kapitalistinės ekonomikos vystymosi stadiją. Šia prasme krizė vaidina svarbų vaidmenį konjunktūrų ir ekonomikos vystymosi teorijų sistemoje.

barrot (2000), remdamasis krizių kilmės priežastingumu, išskiria šias krizių rūšis:

Psichologinės krizės. Tai krizinės situacijos, pasireiškiančios socialiniuose sluoksniuose.

2.1 Atsitikimų (stichinės) krizės

Stichinė krizė – tai ekosistemų normalios veiklos sutrikdymas didelėse teritorijose. Nuo

Stichines krizes ir katastrofas sukelti gali:

Toliasniam ir tiksliasniam krizės eigos apibūdinimui išskiriamos krizės stadijos. Dažniausiai yra nagrinėjamas keturių stadijų krizės modelis. Tokį modelį sudaro keturios, nuosekliai viena po kitos einančios stadijos.

3.2 Jautri krizės stadija

3.3 Nuolatinė krizės stadija

3.4 Krizės sprendimas

Pasaulyje vykstantys globalizaciniai procesai socialinėje, ekonominėje, politinėje, kultūrinėje plotmėje veikia daugelį žmonių. Ekologinės katastrofos pažeidžia ne vieną šalį, bet visą ekologinę pusiausvyrą. Kariniai konfliktai, ekonominės krizės veikia daugelį kraštų, sukelia sniego gniūžties reiškinį. Ekosistemų teorija atkreipia dėmesį į tai, kad krizė plinta už individo, šeimos, bendruomenės ribų. Taigi, analitikai išskiria kelias krizių pasekmes:

Krizinė situacija gali būti apibūdinama kaip grėsmė organizacijos tikslams, kuri limituoja sprendimo laiką ir riboja sprendimus priimančių asmenų galimybes. Taigi, apibendrinant krizė – tai sprendimas, nuosprendis, lemiamoji baigtis, konflikto sprendimas, kuris apima kelias krizių rūšis: atsitikimų (stichines) krizes, psichologines ir ekonomines, arba finansines krizes. Šios krizės turi kelias krizių pasireiškimo stadijas, kurios nurodo koks krizės rimtumas ir kaip jas spręsti. Kiekviena krizė turi savo pasireiškimo būdus, priežastis ir pasekmes. Krizė gali atsirasti dėl pernelyg silpnos vertybinių popierių bei derivatyvios rinkos teisinės reguliacijos, kontrolės ir visos pasaulio ekonomikos sąsajų išaugimo naujų informacinių technologijų laikais. Taip pat dėl spekuliacijos akcijų biržoje. Dėl šių priežasčių neretai atsiranda griūtis akcijų biržose, lėtėjanti ekonomika, finansinės injekcijos, įmonių bankrotai, augantis nedarbas bei bankų mažinamos palūkanos.

Taigi, norint išvengti krizės atsiradimo, šalys turėtų stebėti šalių biudžetus, palaikyti ryšius su visuomene, tirti bei analizuoti esamus duomenis, nustatyti konkrečias problemas ir tikslingai jas spręsti, taip pat išsikelti tikslus, kurie motyvuotų siekti geresnio šalies pragyvenimo lygio.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2477 žodžiai)
  • Kolegija
  • Studente
  • Krizė referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Krizė referatas. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/krize-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:10
×