Krizių istorija


Įvadas. Finansų krizės sąvoka. Esminių finansų krizių istorija. Visų krizių motina tulpių krizė 1673 m. Tulpių biržos. Tulpių manijos burbulas. Didžioji pasaulinė ekonominė krizė (1929-1933). Krizė pramoninėse šalyse. Krizės pasekmės. JAV indėlių ir paskolų krizė. Krizės priežastys. Krizės padariniai. Antikrizinės priemonės. Interneto bendrovių burbulas (2000-2002). Interneto bendrovių manija. Globali finansų krizė 2008m. Pagrindinės finansų krizių priežastys ir pasekmės. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Bėgant metams keičiasi viskas, ne išimtis ir finansai, visas finansų pasaulis. Darniam ekonomikos vystymuisi reikalingas stabilumas, tačiau ne visuomet finansų pasaulyje įmanoma išlaikyti, tą taip reikalingą stabilumą, o kuomet stabilumo svarstyklės nusvyra, ateina krizės. Finansinė krizė, tai ekonominė situacija, apimanti finansinius burbulus, akcijų rinkų nuopuolius, valiutų bei valstybės skolų krizes, kai finansinės institucijos ar turtas staigiai netenka didžiosios savo vertės.

Tikslas: Aptarti svarbiausių finansų krizių istoriją, bei išanalizuoti svarbiausias krizių priežastis bei pasekmes.

Kaip jau minėjau pradžioje visos finansų krizės yra skirtingos, skiriasi ne tik atsiradimo priežastys, bet ir padariniai, o esminis skirtumas yra laikas, kuriuo įvyko finansų krizė. Viena iš pirmųjų didesnių finansų krizių įvyko Olandijoje ir buvo pavadinta tulpių karštlige, sakau taip todėl, kad ši krizė turėjo didelių pasekmių Olandijos ekonomikai.

2.1.2 Tulpių manijos burbulas

2.2 Didžioji pasaulinė ekonominė krizė (1929-1933)

1929 metais prasidėjusi ekonominė krizė buvo pati sunkiausia XX a. Dar 1928 m. pabaigoje dauguma politinių veikėjų prognozavo šviesią ir turiningą ateitį, atrodė, kad tiek JAV, tiek Vakarų šalys yra pasirengusios pačiam didžiausiam klestėjimui per visą savo istoriją, tačiau faktiškai taip nebuvo. Rinkoje cirkuliavo daugybė prekių, pasiūla buvo didesnė negu paklausa ir visą tai galėjo išspręsti tik dar viena ekonominė krizė.

  • Microsoft Word 145 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4079 žodžiai)
  • Universitetas
  • Germantas
  • Krizių istorija
    10 - 10 balsai (-ų)
Krizių istorija. (2015 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kriziu-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:40
×