Kroviniai


Bendros žinios apie krovinius. Krovinių klasifikavimas pagal gabenimo būdą. Greitai gendančių krovinių transportas. Greitai gendančių maisto produktų transportavimas. Skystų maisto produktų transportavimo ypatumai. Patikrinimas.

Kroviniu gabenimas skirstomas i tris kategorijas. Pirmai grupei priklauso piltiniai, suverčiami, birūs kroviniai ir miško medžiaga. Antra grupė – generaliniai arba vienetiniai kroviniai pervežami įpakuoti į įvairią tarą arba be įpakavimo. Greitai gendančios prekės yra priskiriamos trečiai grupei, kuriai priklauso ypatingi kroviniai, kurių pervežimas nustatomas specialiomis normomis ir taisyklėmis. Tai galvijai, gyvulinės kilmės žaliavos, greitai gendantys, taip pat pavojingi kroviniai [1, p. 17].

Vienas iš pačiu svarbiausių faktorių gabenant greitai gendančius produktus yra transportas. Ilgai trunkančių kelioniu metu yra svarbiausia nugabenti nepakitusios kokybes produktą. Tam yra ruošiamos specialios transporto priemonės:

3. Mechaninės transporto priemonės refrižeratoriai. Kitaip vadiamos šaldytuvinėmis puspriekabėmis. Jos suteikia galimybę reguliuoti temperatūros režimą. Šiose puspriekabėsė veikia vėsinimo bei kondicionavimo sistema reikiamai temperatūrai palaikyti, o temperatūrą transportavimo metu padeda išlaikyti ir kontroliuoti temperatūros reguliavimo prietaisai termografai [3].

  • Logistika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (969 žodžiai)
  • Raminta
  • Kroviniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Kroviniai. (2015 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:07
×