Krovininės strėlės ir krovos įranga


Lietuvos Aukštoji Jūreivystės Mokykla. Navigacijos Katedra. Įvadai. Kam naudojami krovininės strėlės? Krovos įrangos sudarymo kompleksas. Pagrindinės Krovininių strėlių detalės. Lengvosios strėlės. Sunkiosios strėlės. Krovininiai kranai. Darbas su viena arba suporontomis strėlėmis. Dirbant su laivų krovos įranga būtina. Prieš laivui išplaukiant atliekami šie veiksmai. Negalima dirbti su laivų kėlimo įranga, esant bent vienai iš šių sąlygų. Literatūros sąrašas.

Laivuose krovininės strėlės skirti krauti krovinį į triumus, ant denio; iškrauti krovinį iš triumų ant denio, krantinės, rampos; perkrauti iš vienos vietos laive į kitą vietą; pakelti ir nuleisti krovinį ar kokį kitą daiktą, ar žmogų tam skirtose pintinėse, ar su pakabinamais suoleliais.

Krovininės strėlės naudojamos krovos darbams atlikti: Pakrauti ir iškrauti krovinius, perkrauti krovinius nuo denio į triumus, ir atvirkščiai. Krovininės strelės ir jos sudėtis priklauso nuo laivo tipo ir paskirties. Biriųjų plitinių krovininių laivuose (balkeriuose) krovininių įrangą sudaro pneumatiniai krautuvai. Tanklaiviuose šia įrangą sudaro vamzdynai ir siurbliai. Kroviniui pakrauti ir iškrauti per borto apareles naudojami krautuvai.

Strėlė- Krovininių strėlių komplekso dalis, skiriama krauti krovinį ( i triuma/ant denio/ iškrauti ) Stiebis (kolona)- vertikali dalis, kuri yra tvirtinama ant grindo arba ant laivo denio, skiriama užtvirtinti krovininė strėlė. Topenantas (lynas)- Skirtas regulioti pasvyrimo kampą Škentelis (kelimo lynas)- Prietaisas prie kurio krovinys yra kabinamas Krovininė gervė- Lynas ant kurio vyniojamas škentelio kitas galas (būna su elektros/hidraulinė pavarą) Atotampa- Detalė, su kuria strėlė gali būti pasukama Nokas- Krovininės strėlės viršutinė dalis Šarnyras- Prietaisas, leidžia strėlei sukinėtis horizontoliai ir vertikaliai Gervės būgnas- Specialūs prietaisas, ant kurio gali būti vyniojimas topenantas Trikampės grandinė- Prietaisas, prie kurio yra tvirtinamas topenantas jeigu nėra gervių. Patvirtinta prie denio Skirdinys- Sukantys prietaisas, kuris savo sukimosiu veiksmu, tra lynus judėti. Pentinas- Strėlės apatinė dalis, kuri yra tvirtinama prie stiebio arba kolonos.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 5819 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1089 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vilkas275
  • Krovininės strėlės ir krovos įranga
    10 - 8 balsai (-ų)
Krovininės strėlės ir krovos įranga. (2015 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovinines-streles-ir-krovos-iranga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:39
×