Krovininių automobilių “Mercedes Benz Actros” aktyvių saugos sistemų apžvalga


Įvadas. Krovininių automobilių “Mercedes Benz Actros” aktyvios stabdymo sistemos. ABS sistema. ASR sistema. Kitos krovininių automobilių “Mercedes Benz Actros” aktyvios saugumo sistemos. Eismo juostos palaikymo sistema. Nuspėjama transmisijos valdymo sistema. Dėmesio palaikymo sistema. Stabilumo kontrolės sistema. Išvados. Literatūra.


Kadangi darbe bus apžvelgtos pagrindinės Mercedes Benz Actros aktyvios saugos sistemos tai pirmiausia norėčiau trumpai pristatyti patį sunkvežimį. Mercedes-Benz Actros yra sunkiasvoris vilkikas, kurį pristatė Mercedes-Benz 1995. Jis paprastai naudojamas tolimiesiems reisams, sunkiųjų krovinių gabenimui. Vilkikų svoris prasideda 18 tonų ir yra maitinamas V6 arba V8 cilindrų dyzeliniu varikliu su turbokompresoriumi ir tarpiniu oro aušintuvu. 2002 metais buvo pristatytas patobulintas Actros, kuris pavadintas buvo Actros II, po penkerių metu pristatytas dar viena patobulinta versija pavadinta Actros III.

2012 metais pristatyta Actros modelis galėtų vadintis Actros 4, tačiau pavadintas yra naujuoju Actros. Tai yra todėl, kad buvo keletas panašumų tarp Actros 1, 2 ir 3. Naujoji Actros neturi panašumų su jo pirmtakai išskyrus pavadinimą. [1]

Naujausiose Actros modeliuose papildomai galima pasirinkti artumo valdymo asistenta su “stop-and-go” funkcija. Sistema yra skirta atsipalaiduoti, saugiam vairavimui, automatiškai prisitaikančiam prie kintančios vairavimo situacijos, naudojant stabdymo greičio kontrolę. Sistema taip pat atlieka “stop-and-go” funkcija, kuri turėtų dar labiau padėti atsipalaiduoti vairuotojams. Jos veikimo principas yra ganėtinai paprastas. Naudojantis multifunkciniu vairu, yra nustatomas atstumas kokiu norima važiuoti nuo kitos transporto priemones. Esant spūsčiai kelyje, automobilis tai atpažįsta ir pradeda stabdytis automatiškai iki tol, kol visiškai sustoja iki tam tikro nustatyto atstumo. Jeigu kita transporto priemonė esanti priekyje pajuda į priekį greičiau nei per dvi sekundes “stop-and-go” asistento pagalba automobilis pats pradeda judėti, be jokio vairuotojo įsikišimo.

  • Inžinerija Projektas
  • Microsoft Word 329 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1262 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurimas.jankauskas@gmail.com
  • Krovininių automobilių “Mercedes Benz Actros” aktyvių saugos sistemų apžvalga
    10 - 1 balsai (-ų)
Krovininių automobilių “Mercedes Benz Actros” aktyvių saugos sistemų apžvalga. (2017 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovininiu-automobiliu-mercedes-benz-actros-aktyviu-saugos-sistemu-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:34
×