Krovinio gabenimas Logistikos technikos ir technologijų referatas


Įvadas. Kroviniai ir jų paruošimas pervežimui. Krovinių tvirtinimas ir pervežimas. Krovinys. Pervežimas. Maršrutas. Kelionės laikas. Skaičiavimai. Vežimo išlaidos. Išvados.


Darbo tikslas: išanalizuoti virtuvinių plytelių pervežimo galimybes, išsiaiškinti reikalavimus ir nustatymus vežėjams.

Krovinių vienetas – tai tam tikras krovinių kiekis (daugiausiai vienos rūšies), kuris yra

sustambinamas krovinius sudedant ir sutvirtinant. Sustambinti krovinių vienetai dar vadinami transportiniais paketais. Krovinių vienetai paruošiami taip:

Krovinių ruošimas vežti apima šias operacijas; įpakavimą, grupavimą pagal siuntimo kryptis, transportinį ženklinimą, masės nustatymą, paketavimą, sustambintų krovinių vienetų paruošimą, konteinerių pripildymą ir gabenimo dokumentų įforminimą.

Europos krovinių tvirtinimo gairės parengtos remiantis fizikos dėsniais, susijusiais su trintimi, sunkio jėga, dinamika, ir medžiagų stiprumu. Tačiau kasdien taikyti šiuos dėsnius gali būti sudėtinga. Siekdami supaprastinti krovinių tvirtinimo priemonių planavimą ir tikrinimą, atkreipiame dėmesį, kad konkrečius reikalavimus, susijusius su kėbulo rėmo, tvirtinimo priemonių ir tvirtinimo medžiagų stiprumu ir eksploatacinėmis savybėmis, galima rasti naujausiose šių tarptautinių standartų redakcijose:

Su vežimo planavimu susiję įpareigojimai ir (arba) veiksmai: tinkamai apibūdinti krovinį pateikiant bent šią informaciją:

užtikrinti, kad būtų kraunamas tik saugus ir tinkamas vežti krovinys;

užtikrinti, kad būtų galima pateikti visus kroviniui tvirtinti naudojamų transporto priemonės dalių sertifikatus;

apžiūrėti transporto priemonės ir krovinio, jeigu jis pasiekiamas, išorę ir patikrinti, ar nėra akivaizdžių pavojaus požymių;

užtikrinti, kad prireikus būtų galima pateikti visus kroviniui tvirtinti naudojamų transporto priemonės dalių sertifikatus ir (arba) pažymas;

Įprastai kroviniai yra dedami ant padėklų. Kraunant ant jų sutaupoma laiko pakrovimams/iškrovimams, nes darbas vyksta greičiau, patogiau. Visoje Europoje naudojami Euro standartus atitinkantys padėklai, kurie vadinami EuroPallet (EUR) padėklais. (Jų matmenys yra 800x1200x120mm)

Gabenamas krovinys yra virtuvinės plytelės „Antique Blue“, kurie sutvirtinti blokais, įpakuoti į dežės ir sudėti ant EUR padėklų. Vienos pakrautos blokeliais euro paletės svoris 1750kg.Viso gabenamų palečių yra 5vnt. Bendras krovinio svoris yra 5vnt. X 1750kg = 8750kg.Apkrova yra iki 9t, kad neviršytų leistino priekabos svorio. Krovinys nereikalauja jokių specialių leidimų. Transportuojama su tentine puspriekabe, kad apsaugoti krovinį nuo drėgmės.

  • Microsoft Word 934 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1511 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Krovinio gabenimas Logistikos technikos ir technologijų referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Krovinio gabenimas Logistikos technikos ir technologijų referatas. (2016 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovinio-gabenimas-logistikos-technikos-ir-technologiju-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 09:14
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo