Krovinio gabenimo būdo parinkimas


Įvadas. Teorinė – metodinė dalis. Transporto rūšies ir priemonės parinkimas. Krovinio gabenimo maršrutų parinkimas. Krovinio pakuotės parinkimas. Krovinio gabenimo dokumentacija. Krovinio gabenimo teisinis aspektas. Bendra krovinio pristatymo kaina pagrindiniu bei alternatyviu maršrutu. Praktinė dalis. Transporto rūšies ir priemonės parinkimas. Krovinio gabenimo maršrutų parinkimas. Krovinio pakuotės parinkimas. Krovinio gabenimo dokumentacija. Krovinio gabenimo teisinis aspektas. Darbo laiko sąnaudos pagrindiniame ir alternatyviame maršrute. Bendras krovinio pristatymo laikas pagrindiniame ir alternatyviame mršrute. Bendra krovinio pristatymo kaina pagrindiniu ir alternatyviu maršrutu. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra.


Logistika yra santykinai nauja vadybos mokslo šaka, palyginus su tradicinėmis finansų, rinkodaros ir gamybos. Logistika - lai žaliavų ir baigtinių gaminių judėjimo nuo gamintojo iki vartotojo planavimas, realizavimas ir kontrolė. Labai svarbu logistikos kaip proceso suvokimas. Kartu su žaliavomis, gaminamais ir baigtiniais gaminiais logistiniuose transformacijos procesuose yra ir informacija. Logistinių funkcijų, tokių kaip transportavimas, atsargų valdymas, užsakymų tvarkymas svarba įmonės veikloje didėja, keičiantis vartotojų poreikiams ir konkurencijos lygiui.

Kad įgyvendinti logistinius tikslus (planuoti, organizuoti ir kontroliuoji materialinių vertybių judėjimą, užtikrinti racionalu išteklių ir laiko naudojimą bei proceso aprūpinimą valdymo informacija.

Baldinė plokstė yra vežamas sukrautas vertikaliai į tam skirtus specialius

Apžvelgus logistikos apibrėžimus ir funkcija galima teigti, kad pagrindiniai logistikos tikslai yra:

Transporto paslaugų sritis – labai svarbi ūkio šaka ir perspektyvi verslo sritis Lietuvai dėl jos patogios geografinės padėties, Vakarų-Šiaurės bei Rytų-Vakarų transporto srautų kryžkelė. Todėl ekspeditoriaus profesija ne tik nepraranda aktualumo, bet neabejotinai vis labiau populiarėja. Tą lemia ir būsima mūsų šalies narystė Europos Sąjungoje.

Kokias gi funkcijas atlieka ekspeditoriai? Sustambintai pagrindines ekspeditorių funkcijas galima būtų apibūdinti taip:

Tai yra pagrindinės funkcijos, kurias atlieka ekspeditoriai, šį sąrašą dar būtų galima papildyti, priklausomai nuo darbo stiliaus ir teikiamų paslaugų apimties. Ekspeditorius turi taip organizuoti krovinių vežimą, kad būtų optimaliai išnaudotos transporto priemonės, parinkti maršrutai, suderintas pakrovimo-iškrovimo darbų laikas bei sumažintas prastovų laikas. Tuo pačiu ekspeditorius turi galvoti apie krovinių paėmimą, pristatymą ir taisyklingą prekių saugojimą ir teisingą dokumentacijos sutvarkymą.

Baldinė plokstė yra pakuojamas į specialius kontenerius, sukraunant plokstės konteinerius

lakštus vertikaliai. Plokstės konteinerius konteineris gaminamas iš medžio ir pritaikytas

kelti krovos mechanizmais. Baldinė plokstė yra sunkus ir kraunamas vertikaliai,

Tačiau pagrindinė rinkos tendencija yra visiškai kitokia: filialų steigimo ir paslaugų teikimo laisvė ES vidaus rinkoje, šalies vidaus ir tolimųjų reisų kertant sieną leidimų išdavimo ir tarifų liberalizavimas lemia vis didėjančią verslo įmonių koncentraciją ir kooperaciją. Tai padeda išlikti konkurencingiems visose rinkose ir visose ekonomikos srityse.

Logistikos sąvoka yra kilusi iš karinės srities ir apibūdina karinio tiekimo visuoselygiuose reikalus. Vėliau logistika išsivystė ir ėmė nagrinėti prekės (paslaugos) kelią nuoužsakymo priėmimo iki prekės (paslaugos) pristatymo galutiniam vartotojui. Galima sakyti, jog logistika taip pat nagrinėja žaliavų ar medžiagų virtimo preke ir jos pristatymo vartotojui kelią.

Matome, jog logistinė grandinės tiek gamybinėje, tiek ekspedicinėje firmoje yra labai panašios, skiriasi tik darbo technologija. Be to šios abi logistinės grandinės yra labai glaudžiai susijusios per transporto ir sandėliavimo grandis. Būtent šių grandinių dėka ir yra sudaroma vieninga logistinė sistema prekių gamybai ir pristatymui galutiniam vartotojui. Be to ekspedicinė firma dirba gamybinei firmai vykdydama jos užsakymą.

Kalbant apie sandėlius, galima pasakyti, kad juose atliekami tiek fiziniai, tiek informacijos apdorojimo veiksmai. Priklausomai nuo užsakymo kroviniai gali būti saugojami arba saugomi ir pergrupuojami. Pergrupavimas vyksta dėl to, kad juos reikia pristatyti į skirtingas geografines vietas skirtingu laiku. Taip pat skirtingi kroviniai reikalauja skirtingų sandėliavimo sąlygų, be to kroviniai negali „pasimesti“ jie turi būti reikiamoje vietoje reikiamu laiku.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (5015 žodžiai)
  • Universitetas
  • Algis
  • Krovinio gabenimo būdo parinkimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Krovinio gabenimo būdo parinkimas. (2017 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovinio-gabenimo-budo-parinkimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:28
×