Krovinio paruošimas pervežimui


Įvadas. Krovinio paruošimas pervežimui. Transporto rūšies parinkimas. Krovinių transportavimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Norint pervežti krovinius turime supakuoti, pažymėti, pasverti ir surūšiuoti, visa tai atliekame, kad kroviniai būtų apsaugoti vykdant krovinių apdorojimo darbus. Transportuojame skirtingų tipų ir rūšių krovinius, pasižyminčius specifinėmis savybėmis, tai aukšta kaina, biria ar skysta substancija, mažais gabaritais. Pakavimo būdas, bei taros rūšis priklauso nuo konkretaus krovinio tipo, jo gabenimo būdo ir gabaritų .

Pakavimas turi atitikti vežamo krovinio pobūdį ir rūšį. Pakuotė turi būti patvari, kad butų galima saugiai transportuoti, krauti keliais aukštais. Pakuotės patvarumas priklauso nuo medžiagos tipo. Krovinių pakavimui naudojame įvairias medžiagas, tai plieną, stiklą, medieną, kartoną, popierių, plastmasę ir t.t.

R. Palšaitis (2007) suskirstytu pakavimą į 2 pagrindinius tipus, tai į transportinį ir prekybinį, šie tipai turi skirtingus tikslus.

Kroviniai ženklinami vadovaujantis tarptautiniu standartu. Tarptautinis standartas pateikia rinkinį ženklų, kuriais paprastai ženklinami gabenami kroviniai, ir informaciją, kaip reikia su tokiais kroviniais elgtis (Minalga, 2008).

Lėktuvai – viena patogiausių ir greičiausių tolimojo susisiekimo rūšių. Tačiau dangus virš Europos jau perpildytas – jame tiršta nuo keleivinių ir transporto lėktuvų. Galbūt šios sistemos saugumą ir efektyvumą pagerintų kuriami intelektualieji lėktuvai, patys bendraus vienas su kitu ir su oro uostais be dispečerių pagalbos. Tačiau tos dienos dar teks palaukti. Oro transporto pagrindinė funkcija yra keleivių pervežimas ir skubios siuntos. Rajonuose kur nėra geležinkelio sunkiai pasiekiamose kalnų vietose aviacija dažnai pasitarnauja kaip vienintelė transporto priemonė. Oro transportas pasižymi dideliu greičiu pervežant krovinius, dideliu mobilumu, galimybė sutrumpinti kelią, ko negalėtų taip operatyviai atlikti žemės ar vandens transportas. Kaip ir kiekviena transporto priemonė turi ir trūkumų oro transportas, tai dideli vežimo tarifai, užtrukimo galimybė ir krovinių ribojimas, tačiau pagrindinis trūkumas – kaina, atbaidanti daugelį krovinio siuntėjų.

Vamzdynais galima transportuoti tik tam tikrus produktus, tarp jų gamtines dujas, naftą, naftos produktus, vandenį, chemikalus ir kitokius skystus produktus, tačiau dažniausiai transportuojame gamtines dujas ir naftą (Palšaitis, 2007). Vamzdynų transportas skiriasi nuo kitų transporto tipų savo privalumais. Išlaidos vamzdynų transporto linijos pastatymui 2 kart mažesnės, nei pastatyti automobiliams ar geležinkeliams kelią su ta pačia pervežama galia. Vamzdynai vedami artimiausiu keliu, todėl neatsilieka transportavimo greičiu nuo automobilių ar geležinkelių. Vamzdynai yra patikimesnė transportavimo priemonė, ţiūrint iš eksploatacinės pusės, nes pervežimo procesai yra visiškai automatizuoti, aukšta hermetizacija leidžia išsaugoti produkciją.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1867 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ginta
  • Krovinio paruošimas pervežimui
    10 - 3 balsai (-ų)
Krovinio paruošimas pervežimui. (2016 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovinio-paruosimas-pervezimui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:59
×