Krovinio vežimo sutartis


Įvadas. Važtaraštis ir jo išdavimas. Krovinių vežimo geležinkelių transporto sutartis. Krovinių vežimo dokumentai. Krovinių vežimo jūra sutartis. Konosamento išdavimas ir dokumentų pateikimas vežėjui. Krovinių vežimo sutarčių forma. Tarptautinių vežimo sutarčių forma pagal CMR konvencijos nuostatas. Nacionaliniai įstatymai. Literatūros sąrašas.

Krovinių vežimo teisinis reglamentavimas nėra paprastas ir reikalauja specialiųjų žinių. Kaip sudaryti krovinių vežimo sutartis? Ką būtina žinoti apie jų vykdymą, šalių teises ir pareigas? Kokia atsakomybę tenka vežėjams? Atrodo, kad sudarai sutartį dėl prekių pirkimo – pardavimo, aptari, kokios prekės perkamos , aptari, kada pirkėjas apmoka už prekes, ir viskas. Lyg ir paprasta, tačiau praktikoje nuolat iškyla klausimų. Vienas iš tokių – kaip prekės bus pristatomos. Taigi, toliau išanalizuosime krovinių vežimo sutartį, technologijas.

Krovinio pervežimo sutartimi pervežėjas įsipareigoja pateikti transporto priemonę, nugabenti siuntėjo jam patikėtą krovinį į paskirties vietą ir išduoti jį turinčiam teisę gauti krovinį gavėjui, o siuntėjas įsipareigoja už krovinio pervežimą sumokėti nustatytą užmokestį. Kroviniai gali būti vežami sausumos (geležinkeliu arba keliais), vandens, oro, vamzdynų transportu. Krovinių vežimo sutartis paprastai yra dvišalė, atlygintinė. Krovinio vežimo sutartis paprastai patvirtinama važtaraščiu arba kitokiu dokumentu.

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2456 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Krovinio vežimo sutartis
    10 - 4 balsai (-ų)
Krovinio vežimo sutartis. (2014 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovinio-vezimo-sutartis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 21:44
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo